Естонія відпустила танкер «тіньового флоту» Росії
Джерело: ERR
Танкер Kiwala, затриманий владою Естонії 11 квітня, усунув усі виявлені порушення і тепер може залишити територію країни, повідомив директор Морської служби Транспортного департаменту Естонії Крістьян Труу.
Технічно судно в порядку і може залишити країну, — зазначив Труу. За його словами, станом на 26 квітня танкер все ще перебував на якорі в Естонії.
Раніше естонські інспектори виявили на судні понад 40 порушень. З 40 недоліків 29 були істотними, що стало підставою для затримання судна. Більшість стосувалася недоліків у документації, решта — впровадження системи забезпечення безпеки мореплавства, підготовки екіпажу до надзвичайних ситуацій, а також технічних недоліків.
Танкер Kiwala затримали військово-морські сили Естонії у Фінській затоці. Причиною затримання стала необхідність перевірити документи судна та з’ясувати його юридичний статус. Танкер прямував до російського порту Усть-Луга вздовж територіальних вод Естонії.
Kiwala увійшов до Фінської затоки 10 квітня без чинного сертифіката. Судно вказало, що ходить під прапором Джібуті, проте ця держава відкликала прапор через незаконну діяльність. Крім того, у танкера не було страховки, і він перебував під санкціями Європейського союзу, Британії, Канади та Швейцарії за незаконну діяльність.
Естонські посадовці пов’язують Kiwala із так званим “тіньовим флотом” Росії — мережею суден, що використовується для обходу міжнародних санкцій і транспортування нафти.
- Китайське судно Yi Peng 3, яке підозрюють у пошкодженні телекомунікаційних кабелів у Балтійському морі, отримувало вказівки від російської розвідки.
- На території Європи зафіксовано черговий випадок пошкодження інтернет-кабелю. Цього разу пошкоджень зазнав кабель між Фінляндією та Швецією.
- У підводному кабелі C-Lion1 виявили пошкодження, саме він пролягає між Гельсінкі (Фінляндія) та Ростоком (Німеччина). Про несправність повідомили зранку 18 листопада, згідно з даними компанії Cinia, що відповідає за обслуговування оптоволоконних мереж.
- Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.
Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.