Естонія вкладатиме по 0,25% ВВП в оборону України у наступні чотири роки, – Кая Каллас

Джерело: ERR

Прем’єр-міністерка Естонії Каї Каллас заявила, що в наступні чотири роки країна продовжить надавати Україні військову допомогу у розмірі 0,25% внутрішнього валового продукту Естонії.

“Внесок Естонії у перемогу України складе 0,25% ВВП протягом наступних чотирьох років. Якщо кожна країна внесе по 0,25%, це те, що потрібно Україні для перемоги у цій війні”, – сказала Каллас.

Вона додала, що з 2022 року Естонія надала Україні військову допомогу на суму майже 500 млн. євро. 

“Це необхідно і для забезпечення нашої безпеки”, – пояснила прем’єр-міністерка.

За словами Каллас, у наступні роки Естонія також виділятиме 14 млн євро на рік на спільні дії щодо відновлення України та пов’язані з цим рішення.

Кая Каллас додала, що багато людей звикли до війни, і в демократичних країнах громадська думка уповільнює ухвалення рішень. Однак, на її думку, у різних країнах необхідно проводити послідовну роз’яснювальну роботу про те, чому важливо надавати підтримку Україні.

  • Уряд Естонії підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкур стосовно довгострокової військової допомоги та широкого пакету військової підтримки Україні для захисту від російської агресії. Допомога на 80 млн євро, зокрема міститиме протитанкові ракети Javelin, судна та “інше вкрай необхідне обладнання”.
  • Естонія пропонує сусіднім країнам запровадити спільне торговельне ембарго щодо Росії.
  • Естонія задля вступу України в ЄС готова відмовитися від виплат із фондів згуртованості Європейського Союзу, заявила прем’єр-міністерка країни Кая Каллас.
  • Влада Естонії планує першою в Європейському Союзі цього року дозволити конфіскацію пов’язаних із Кремлем активів для відбудови України.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.