Естонія визнала депортацію кримських татар геноцидом
Джерело: Рійгікогу (парламент Естонії)
Парламент Естонії визнав масову депортацію кримськотатарського народу з Криму в 1944 році, організовану радянською владою, геноцидом.
54 депутати подали відповідну заяву, а 83 члени парламенту підтримали її.
Естонія рішуче засудила знищення кримських татар і їхню депортацію, наголосивши, що Росія продовжує геноцидну політику СРСР.
Парламент країни вимагає відновлення національного суверенітету та наголошує, що Крим є частиною України.
Це вже дев’ята заява з початку 2022 року, яка засуджує дії РФ та висловлює підтримку Україні.
“Естонія підтверджує свою підтримку України та постійно бере активну участь на всіх рівнях Кримської платформи, демонструючи свою незмінну позицію щодо відновлення територіальної цілісності нашої держави”, — йдеться у повідомленні представництва Президента України в Криму.
- Сейм (нижня палата парламенту) Польщі визнав депортацію кримських татар з Криму у 1944 році та її наслідки актом геноциду.
- Google Translate тепер підтримує кримськотатарську мову для перекладу.
- 18 травня команда Crimean Tatar Foundation USA організувала мітинг у Нью-Йорку з нагоди 80-х роковин примусової депортації етнічного народу з Криму.
- В Україні розробили безоплатну мобільну гру-головоломку кримськотатарською мовою Lağoda QT
Апеляційний суд Парижа до проведення президентських виборів у 2027 році ухвалить рішення щодо апеляційної скарги, яку подала ультраправа політична лідерка Марін Ле Пен на судовий вирок першої інстанції, який позбавив її можливості балотуватися у президенти.
Сили безпілотних систем оголосили набір до жіночого підрозділу безпілотних систем “Гарпії”.
На тлі суду над російським військовим Ніколаєм Карташевим, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, “Українська правда” розповіла нові деталі того, як війська РФ використовували цивільних як “живий щит” під час окупації Бучі.
Відео Vogue, зняте за мотивами мюзиклу “Лак для волосся” й присвячене моделі Джиджи Гадід, зазнало хвилі критики через відсутність показу людей із фігурою “плюс-сайз”.
Станом на початок квітня лави Збройних сил України поповнили більше ніж 8 тисяч добровольців, які раніше відбували покарання.