Естонія визнала депортацію кримських татар геноцидом

Джерело: Рійгікогу (парламент Естонії)

Парламент Естонії визнав масову депортацію кримськотатарського народу з Криму в 1944 році, організовану радянською владою, геноцидом.

54 депутати подали відповідну заяву, а 83 члени парламенту підтримали її.

Естонія рішуче засудила знищення кримських татар і їхню депортацію, наголосивши, що Росія продовжує геноцидну політику СРСР.

Парламент країни вимагає відновлення національного суверенітету та наголошує, що Крим є частиною України.

Це вже дев’ята заява з початку 2022 року, яка засуджує дії РФ та висловлює підтримку Україні.

“Естонія підтверджує свою підтримку України та постійно бере активну участь на всіх рівнях Кримської платформи, демонструючи свою незмінну позицію щодо відновлення територіальної цілісності нашої держави”, — йдеться у повідомленні представництва Президента України в Криму.

Колишнього президента Грузії Саломе Зурабішвілі запросили на інавгурацію президента США Дональда Трампа, яка відбудеться 20 січня. Але чинний глава Грузії Михайло Кавелашвілі, інавгурація якого відбулася наприкінці грудня, не отримав запрошення.

Президент США Джо Байден скасував свій візит до Італії через надзвичайну ситуацію в передмістях Лос-Анджелеса, де продовжують вирувати масштабні пожежі.

У 2024 році держава компенсувала роботодавцям 129 млн грн за облаштування робочих місць для майже 2000 осіб з інвалідністю.

У Кремлі можуть повернутися до плану приєднання Білорусі до Росії після завершення війни проти України, повідомляють близькі до адміністрації президента РФ джерела.

Після російського авіаудару по Запоріжжю 8 січня в місцевих лікарнях перебуває понад 50 постраждалих. Найбільше пацієнтів надійшло до однієї з лікарень міста, куди шпиталізували 37 людей. Дев’ять з них знаходяться у реанімації, семеро — у стабільно тяжкому стані, а стан одного пацієнта оцінюється як критичний.