Естонія заборонила в’їзд авто на білоруських номерах слідом за Латвією та Литвою
Джерело: пресслужба МЗС Естонії
Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.
Через прикордонні пункти Естонії заборонено в’їзд транспортних засобів із білоруськими номерними знаками, незалежно від підстав перебування їх власника чи користувача в Естонії чи Європейському союзі, – мовиться у повідомленні.
Міністр закордонних справ Маргус Цахкна заявив, що заборона на в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерами до Євросоюзу є єдино правильною, оскільки білоруський режим безпосередньо допомагає впровадженню та підтримує російську агресію в Україні.
Латвія та Литва також застосовують такі обмеження.
Наголошується, що при спільному запровадженні обмеження є “більш ефективними, і це дає можливість підвищити ціну сприяння агресії білоруському режиму та запобігти ухилянню від санкцій, накладених на Росію”.
У відомстві уточнили, що “в обмежених випадках країни-члени ЄС можуть зробити виняток, зокрема з гуманітарних міркувань або у разі транспортного засобу із дипломатичним номерним знаком”.
Читайте також: В ЄС збільшується кількість видворень громадян РФ: найчастіше росіян висилає Німеччина
Раніше ми повідомили, що з 18 липня Литва забороняє в’їзд легкових автомобілів з білоруськими номерами.
- У Норвегії з 29 травня набула чинності заборона на в’їзд російських туристів. Щобільше, для росіян заборонено транзитні поїздки через країну до інших європейських країн.
- 20 червня Сейм Латвії ухвалив поправки до Закону про імміграцію. Відтепер майже усі громадяни РФ, що проживають у Латвії, зобов’язані складати іспит з латиської мови, щоб зберегти право на проживання у країні.
- 18 січня Латвія розпочала процес депортації щодо 985 громадян Російської Федерації.
- Раніше в Естонії заявляли, що уряд країни шукає юридичні механізми для депортації осіб, які захочуть отримати громадянство країни-агресорки.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.