Фаріон опублікувала лист підтримки хлопця з окупованого Криму: росіяни його затримали
Джерело: Букви
8 листопада студент-філолог з Криму написав мовознавиці Ірині Фаріон особистого листа на пошту, де висловив їй свою підтримку. Своєю чергою, Фаріон оприлюднила цей лист, не приховавши імені відправника. Згодом хлопця затримали росіяни.

Скриншот
Зокрема в листі хлопець висловив подяку мовознавиці, назвавши її “променем серед темряви окупації”. При цьому Фаріон не приховала персональні дані хлопця та відмовилась це робити після зауважень користувачів у Telegram.

Скриншот

Скриншот

Скриншот
Через декілька днів хлопця затримали росіяни, а у мережі зʼявилося відео з його вибаченнями.
Варто зауважити, що допис й досі знаходиться на особистій сторінці Ірини Фаріон у Telegram.
Що передувало?
Нещодавно українська мовознавиця публічно заявила, що не вважає українцями воїнів, котрі спілкуються на фронті російською мовою. У нещодавньому інтерв’ю для проєкту “Рандеву” вона розкритикувала захисників, які спілкуються мовою ворога.
“Я не можу назвати їх українцями. Якщо вони не говорять українською мовою – то нехай себе назвуть “русскіми”. Чому вони такі очманілі? Якщо вони такі моцні та великі патріоти – покажіть свій патріотизм,” – наголосила Фаріон.
Це викликало чимале обурення серед українців. Чимало публічних особистостей також прокоментували заяву мовознавиці, розкритикувавши таку позицію.
- Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на заяву мовознавиці Ірини Фаріон щодо російськомовних військових у лавах ЗСУ. За словами Лубінця, він вже звернувся до правоохоронних органів.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.