Фільм «Росіяни у війні» все ж покажуть в Північній Америці

Джерело: TIFF

Кінофестиваль TIFF заявив, що прем’єра російського пропагандистського фільму “Росіяни на війні” все ж відбудеться у Північній Америці.

В офіційній заяві TIFF йдеться, що фільм є “офіційним спільним виробництвом Канади та Франції за фінансування кількох канадських агенцій як на федеральному, так і на провінційному рівнях”. 

“Ми розуміємо, що це було зроблено без відома чи участі будь-яких державних органів Росії. На наш погляд, у жодному разі не можна вважати цей фільм російською пропагандою”, – йдеться в заяві.

TIFF додав, що вони виступають проти так званої “цензури” й відстоюють “право митців і працівників культури вільно висловлювати справедливі політичні коментарі”.

Нагадаємо, що документальний фільм “Russians at War” (“Росіяни на війні”) режисерки Анастасії Трофімової, колишньої працівниці Russia Today, розповідає про російських солдатів на сході України. Перед прем’єрним показом Трофімова сказала журналістам, що у Росії їхні військові – це “герої, які ніколи не помирають”, тоді як Захід називає їх виключно воєнними злочинцями.

Стрічка отримала фінансування у розмірі 340 тис. доларів від Канадського медіафонду.

Конгрес українців Канади закликав розслідувати, чому пропагандистський фільм фінансувався коштом платників податків.

Генеральне консульство України в Торонто та українські депутати вимагають скасувати його показ на Міжнародному кінофестивалі в Торонто 10-15 вересня.

Також українці в Канаді вийшли на протест проти показу стрічки.

Однак, наразі реакції від Міжнародного кінофестивалю в Торонто немає.

  • У межах Венеційського кінофестивалю показано документальний фільм російсько-канадської режисерки Анастасії Трофімової “Росіяни на війні”, знятий на позиціях окупантів в Україні.
  • Американський письменник Стівен Кінг вважає, що росіяни цілковито “заслуговують на лайно”, аже вони самі вдерлися на територію іншої держави заради війни. Автор схвально ставиться до операції ЗСУ на Курщині, а раніше неодноразово підтримував Україну.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.