Фільм «Звідки куди» про евакуацію українців отримав відзнаку на кінофестивалі в Греції

Джерело: Держкіно
Документальний фільм про евакуацію українців “Звідки куди” отримав спеціальну відзнаку за підтримку прав людини на документальному кінофестивалі у Салоніках (Греція).
“Документальний фільм “Звідки куди” (Skąd dokąd/ In the Rearview) режисера Мачека Хамели про евакуацію українців на документальному кінофестивалі у Салоніках отримав спеціальну нагороду за підтримку прав людини – Amnesty International Award”, – повідомили у Держкіно.
У фільмі розповідається, як в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди не можуть визначитись тут і зараз, врешті вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни.
Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для переселенців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково.
“Звідки куди” – це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. Фільм створено у копродукції Польщі, Франції та України.
- Фото: Держкіно
- Фото: Держкіно
Документальний фестиваль у Салоніках (Thessaloniki Documentary Festival), що проходить щорічно у березні, фокусується на незалежних документальних стрічках та роботах молодих документалістів. Однією із його нагород є відзнака Amnesty International Award, що надається стрічці, котра пропагує та підтримує права людини.
- Фільм “Степне” української режисерки Марини Вроди визнано найкращим на 35-му фестивалі фільмів країн Центральної та Східної Європи, що проходив 19-27 січня 2024 року в Трієсті (Італія).
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” номінували на “Оскар-2024” у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.
- Українська стрічка “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка, стала найкращим фільмом на 41-ому Torino Film Festival, що вважається другим за масштабами і важливістю фестивалем в Італії після Венеції.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.