Фільм «Звідки куди» про евакуацію українців отримав відзнаку на кінофестивалі в Греції
Джерело: Держкіно
Документальний фільм про евакуацію українців “Звідки куди” отримав спеціальну відзнаку за підтримку прав людини на документальному кінофестивалі у Салоніках (Греція).
“Документальний фільм “Звідки куди” (Skąd dokąd/ In the Rearview) режисера Мачека Хамели про евакуацію українців на документальному кінофестивалі у Салоніках отримав спеціальну нагороду за підтримку прав людини – Amnesty International Award”, – повідомили у Держкіно.
У фільмі розповідається, як в перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди не можуть визначитись тут і зараз, врешті вирішують відмовитися від того, що мають і втекти від війни.
Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для переселенців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково.
“Звідки куди” – це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. Фільм створено у копродукції Польщі, Франції та України.
Документальний фестиваль у Салоніках (Thessaloniki Documentary Festival), що проходить щорічно у березні, фокусується на незалежних документальних стрічках та роботах молодих документалістів. Однією із його нагород є відзнака Amnesty International Award, що надається стрічці, котра пропагує та підтримує права людини.
- Фільм “Степне” української режисерки Марини Вроди визнано найкращим на 35-му фестивалі фільмів країн Центральної та Східної Європи, що проходив 19-27 січня 2024 року в Трієсті (Італія).
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” номінували на “Оскар-2024” у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.
- Українська стрічка “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка, стала найкращим фільмом на 41-ому Torino Film Festival, що вважається другим за масштабами і важливістю фестивалем в Італії після Венеції.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Служба безпеки України затримала шахрайку, яка виманила 1 млн грн у дружини полоненого захисника “Азовсталі”, обіцяючи допомогу в його обміні.
В Івано-Франківській області виявлено злочинну схему, в межах якої лікарі та посадовці Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) допомагали чоловікам мобілізаційного віку отримувати фіктивну інвалідність. За даними ДБР, організаторами схеми були лікар обласної лікарні Івано-Франківська та його син – медик однієї з районних лікарень.
Росія готова до поновлення переговорів з Україною. Таку заяву зробив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв після зустрічі із головою КНР Сі Цзіньпіном.
П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко після повернення з Вашингтона повіз чергову партію допомоги для бригад та підрозділів Збройних сил України.