Фінляндія пообіцяла додатковий оборонний пакет Україні

Джерело: Петтері Орпо на спільній пресконференції з главою України
23 серпня прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що його країна готує 18-й оборонний пакет для України, котрий міститиме важке озброєння та боєприпаси.
У Києві Орпо провів переговори з Володимиром Зеленським спільно із президентами Португалії та Литви.
Прем’єр-міністр Фінляндії зазначив, що його країна є одним із найбільших у світі донорів України, попри її відносно невеликий розмір, і наразі обіцяно надати 1,7 мільярда євро.
Народ України бореться за наші спільні цінності свободи та свободи. Місце України — на Заході, в Європейському Союзі та в НАТО, — додав він.
Своєю чергою, Зеленський висловив вдячність за постійну практичну допомогу Фінляндії для України – військову, гуманітарну, санкційну. За солідарність з нашою у боротьбі за свободу й незалежність. А також за спільну роботу заради реалізації Формули миру. І наголосив, що “безпека важлива для всіх”.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий – Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
- 20 серпня президент Фінляндії Саулі Нііністьо наголосив, що РФ посилює тиск проти його країни.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країн G7 стосовно гарантій безпеки для України.
Сполучені Штати вимагатимуть від Росії визнати право України на власну озброєну армію та оборонну промисловість як частину мирної угоди між Москвою та Києвом, заявили поінформовані джерела.
24 квітня Верховна представниця Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кая Каллас зреагувала на масований ракетний удар по Києву у ніч на 24 квітня, розкритикувавши заяви Кремля щодо миру.
24 квітня Головне управління розвідки Міноборони поінформувало, що на аеродромі “Ростов-на-Дону центральний” згорів багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Вартість літака оцінюється у 50 мільйонів доларів.
Третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.
У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.