Фінляндія пообіцяла додатковий оборонний пакет Україні

Джерело: Петтері Орпо на спільній пресконференції з главою України
23 серпня прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо заявив, що його країна готує 18-й оборонний пакет для України, котрий міститиме важке озброєння та боєприпаси.
У Києві Орпо провів переговори з Володимиром Зеленським спільно із президентами Португалії та Литви.
Прем’єр-міністр Фінляндії зазначив, що його країна є одним із найбільших у світі донорів України, попри її відносно невеликий розмір, і наразі обіцяно надати 1,7 мільярда євро.
Народ України бореться за наші спільні цінності свободи та свободи. Місце України — на Заході, в Європейському Союзі та в НАТО, — додав він.
Своєю чергою, Зеленський висловив вдячність за постійну практичну допомогу Фінляндії для України – військову, гуманітарну, санкційну. За солідарність з нашою у боротьбі за свободу й незалежність. А також за спільну роботу заради реалізації Формули миру. І наголосив, що “безпека важлива для всіх”.
- Фінляндія веде переговори щодо нової угоди про співпрацю в галузі оборони зі Сполученими Штатами Америки. Договір винятковий – Фінляндія планує дозволити присутність військ іншої країни на довгостроковій основі.
- 20 серпня президент Фінляндії Саулі Нііністьо наголосив, що РФ посилює тиск проти його країни.
- 12 липня Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція спільно заявили, що долучаються до декларації країн G7 стосовно гарантій безпеки для України.
Глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч з державним секретарем США Марком Рубіо та сенатором Ліндсі Гремом в Анталії.
Повномасштабний наступ Росії на Україну обходиться російській армії дедалі більшою ціною. Вже зараз росіяни зазнали найбільших втрат із часів Другої світової війни.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.