Фінляндія створить найбільший в ЄС запас на випадок хімічних і ядерних надзвичайних ситуацій

Джерело: Bloomberg

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну викликало у Європейському Союзі бажання підвищити готовність до можливої небезпеки. Тому Фінляндія створить найбільший в ЄС стратегічний резерв екстрених постачань.

Проєкт, який отримав 242 мільйони євро фінансування від Європейської комісії, створить стратегічний резерв, призначений для використання країнами Північної та Східної Європи на випадок надзвичайних ситуацій.

“Хімічні, біологічні, радіологічні чи ядерні загрози є більш імовірними через поточну глобальну ситуацію, і це мотивує Європейську комісію. Це також пов’язано з вторгненням Росії в Україну”, – сказала Тар’я Рантала, керівниця проєкту в міністерстві.

Вона додала, що запаси, які будуть значною мірою створені протягом 2024 року у Фінляндії, включатимуть захисне та вимірювальне обладнання, детектори, швидкі тести, а також ліки та вакцини.

Хоча подібні запаси також створюються у Франції, Польщі та Хорватії, проте резерви у Фінляндії є найбільшими, охоплюючи як захисні, так і медичні матеріали в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. 

Ідея також полягає в тому, щоб місцеві органи влади розширювали свої навички, а ЄС очікує, що Фінляндія надасть “новаторські” знання та досвід, коли вона до кінця 2023 року розробить інструкції щодо управління та розгортання стратегічних резервів блоку.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав підрозділам Сил оборони України сім комплексів протидії технічній розвідці “Ай-Петрі СВ”, а також засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотники “Посейдон”.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.