Фінляндія створить найбільший в ЄС запас на випадок хімічних і ядерних надзвичайних ситуацій

Джерело: Bloomberg

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну викликало у Європейському Союзі бажання підвищити готовність до можливої небезпеки. Тому Фінляндія створить найбільший в ЄС стратегічний резерв екстрених постачань.

Проєкт, який отримав 242 мільйони євро фінансування від Європейської комісії, створить стратегічний резерв, призначений для використання країнами Північної та Східної Європи на випадок надзвичайних ситуацій.

“Хімічні, біологічні, радіологічні чи ядерні загрози є більш імовірними через поточну глобальну ситуацію, і це мотивує Європейську комісію. Це також пов’язано з вторгненням Росії в Україну”, – сказала Тар’я Рантала, керівниця проєкту в міністерстві.

Вона додала, що запаси, які будуть значною мірою створені протягом 2024 року у Фінляндії, включатимуть захисне та вимірювальне обладнання, детектори, швидкі тести, а також ліки та вакцини.

Хоча подібні запаси також створюються у Франції, Польщі та Хорватії, проте резерви у Фінляндії є найбільшими, охоплюючи як захисні, так і медичні матеріали в рамках Механізму цивільного захисту ЄС. 

Ідея також полягає в тому, щоб місцеві органи влади розширювали свої навички, а ЄС очікує, що Фінляндія надасть “новаторські” знання та досвід, коли вона до кінця 2023 року розробить інструкції щодо управління та розгортання стратегічних резервів блоку.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.