Фінляндія збільшить потужність газопроводу Baltic Сonnector після ремонтних робіт

Джерело: Upstream

Фінський газотранспортний оператор Gasgrid затвердив план збільшення пропускної здатності Baltic Сonnector після завершення ремонту і відновлення роботи газопроводу.

За словами представників Gasgrid, відновлення Baltic Сonnector очікується у другому кварталі 2024 року.

Як зазначається, після завершення робіт з перевірки та технічного обслуговування наземних трубопровідних мереж в Естонії та Латвії, базова пропускна здатність Baltic Сonnector для транспортування газу з Естонії до Фінляндії зросте приблизно до 6,3 млн кубометрів на добу.

За даними компанії, збільшення сягає від 8% до 28% від попередньої літньо-зимової пропускної спроможності Baltic Сonnector.

Водночас в напрямку з Фінляндії до Естонії також буде запропонована пропускна спроможність близько 7 млн кубометрів на добу.

ДОВІДКОВО. У ніч на 8 жовтня влада Фінляндії виявила пошкодження газопроводу Baltic Connector. Також зафіксували несправність у кабелі зв’язку між країнами.

Зауважимо, за даними зовнішньополітичного джерела, керівництво держави підозрює, що Росія безпосередньо причетна до пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією.

Згодом стало відомо, що якір, знайдений на місці пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією, належить китайському кораблю Newnew Polar Bear.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

Державна дума РФ планує розглянути звернення депутатів невизнаного Придністров’я про “захист” від Молдови, коли воно надійде до російського парламенту.

Російські сили відпрацьовували використання тактичної ядерної зброї на ранній стадії конфлікту з великою державою, згідно з витоком російських військових файлів, які включають сценарії підготовки до вторгнення Китаю.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Результати дослідження, проведеного професором Яоюе Ху з Медичного університету Чунціна, свідчать, що жінки частіше звертаються по допомогу до антидепресантів після розриву стосунків із партнером, ніж чоловіки.