Обстеження місця пошкодження трубопроводу у Балтійському морі завершено – фінська поліція

Джерело: пресслужба поліції Фінляндії

19 жовтня фінська поліція повідомила, що завершила огляд місця злочину у зв’язку з пошкодженням підводного газопроводу між Фінляндією та Естонією Baltic Connector.

Пошкодження трубопроводу, що з’єднує Фінляндію та Естонію, за припущенням влади, могло бути навмисним актом саботажу, що перекрило потік газу між двома країнами принаймні до квітня.

Поліція заявила, що зразки, зібрані на місці у співпраці зі Збройними силами та береговою охороною Фінляндії, тепер передадуть до лабораторії криміналістичної експертизи Національного бюро розслідувань та проаналізують.

Попри те, що огляд місця пошкодження газопроводу завершено, у цьому районі далі працюватимуть слідчі та інші органи влади.

Згодом територію навколо пошкоджень буде широко досліджено, – зазначили у повідомленні.

У ніч на 8 жовтня влада Фінляндії виявила пошкодження газопроводу Baltic Connector. Також зафіксували несправність у кабелі зв’язку між країнами. Газопровід може вийти з ладу на кілька місяців.

Зауважимо, за даними зовнішньополітичного джерела, керівництво держави підозрює, що Росія безпосередньо причетна до пошкодження газопроводу між Фінляндією та Естонією.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.