Фінляндія встановила ймовірну причину пошкодженні газопроводу Baltic Connector

Джерело: пресслужба поліції Фінляндії

Національне бюро розслідувань Фінляндії “на основі доказів і даних”, заявило, що, ймовірно, судно Newnew Polar Bear, котре йшло під прапором Гонконгу, спричинило пошкодження газопроводу Baltic Connector, що з’єднує країну з Естонією.

Керівник розслідування Рісто Лохі розповів, що на морському дні виявили слід від 1,5 до 4 метрів завширшки, що вів до місця витоку. На відстані кількох метрів від місця пошкодження газопроводу знайшли якір, який, ймовірно, і став причиною широкого тягового сліду та самого пошкодження.

Його підняли на поверхню зранку 24 жовтня.

Розслідування схильне до думки, що саме якір вагою у 6 тонн мін спричинити ушкодження, зокрема на це вказують відповідні сліди від ймовірного зіткнення з газопроводом. Також вузька “колія”, що утворилася в результаті перетягування важкого предмета дном, збігається за розмірами з частиною, що з’єднує якір із ланцюгом.

Ці спостереження у зв’язку з проаналізованими даними щодо руху суден підтвердили основну лінію розслідування стосовно ролі судна Newnew Polar Bear китайської судноплавної компанії.

На пресконференції Лохі заявив, що з Newnew Polar Bear кілька разів зв’язувалися, але вони не бажали співпрацювати.

Зауважимо, 19 жовтня фінська поліція повідомила, що завершила огляд місця злочину у зв’язку з пошкодженням підводного газопроводу між Фінляндією та Естонією Baltic Connector.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.