Фонд актора Джорджа Клуні добиватиметься арешту російських пропагандистів

Джерело: директорка з юридичних питань проекту Docket “Фонду Клуні за справедливість” Анна Нейстат в інтерв’ю “Голосу Америки”

Фонд американського актора Джорджа Клуні проситиме видати ордери на арешт російських пропагандистів, які працюють у Європі.

“Ми зосереджені на притягненні до відповідальності найбільш очевидних російських пропагандистів, найпомітніших з них, але я свідомо не називатиму їхніх імен, тому що ми просимо прокурорів виписувати закриті ордери на арешт”, – зазначила вона.

За словами Нейстат, на відміну від російських військових та їхніх командирів багато пропагандистів люблять подорожувати Європою, мають посвідки на проживання, родичів та власність у різних країнах і можуть бути затримані на підставі ордера у країнах – членах Європолу.

“Тобто в будь-якій європейській країні, за ідеєю, вони можуть бути заарештовані та екстрадовані до країни, яка розслідує проти них кримінальну справу відповідно до тієї ж універсальної юрисдикції”, – пояснила юристка.

Вона зауважила, що проєкт Docket займається збиранням доказів “військових злочинів та геноциду”, потім передає цю інформацію до прокуратури європейських країн та Міжнародного кримінального суду (МКС). Проєкт працює в Україні, Іраку та Венесуелі.

“При цьому більш практичний шлях – це висунення звинувачення у пропаганді війни. Це склад злочину, який все ще є у кримінальних кодексах кількох європейських країн. Конструкція статей там досить цікава, але при цьому сам злочин є дуже простим, простіше, ніж підбурювання геноциду: це буквально пропаганда війни”, – уточнила Нейстат.

Додала, що стаття про “пропаганду війни” є у кримінальних кодексах Польщі, Молдови, Словаччини та ще кількох країн. Проте її ніколи не застосовували. Нейстат зазначила, що ще не подавала заяви до компетентних органів щодо російських пропагандистів.

Довідка. “Фонд Клуні за справедливість” заснований у 2016 році голлівудським актором Джорджем Клуні та його дружиною-юристкою Амаль Клуні. Мета організації – боротьба за дотримання прав людини. Фонд працює у більш ніж 40 країнах.

Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.

Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.

Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ. 

5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.

Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.