Фонд актора Джорджа Клуні добиватиметься арешту російських пропагандистів

Джерело: директорка з юридичних питань проекту Docket “Фонду Клуні за справедливість” Анна Нейстат в інтерв’ю “Голосу Америки”

Фонд американського актора Джорджа Клуні проситиме видати ордери на арешт російських пропагандистів, які працюють у Європі.

“Ми зосереджені на притягненні до відповідальності найбільш очевидних російських пропагандистів, найпомітніших з них, але я свідомо не називатиму їхніх імен, тому що ми просимо прокурорів виписувати закриті ордери на арешт”, – зазначила вона.

За словами Нейстат, на відміну від російських військових та їхніх командирів багато пропагандистів люблять подорожувати Європою, мають посвідки на проживання, родичів та власність у різних країнах і можуть бути затримані на підставі ордера у країнах – членах Європолу.

“Тобто в будь-якій європейській країні, за ідеєю, вони можуть бути заарештовані та екстрадовані до країни, яка розслідує проти них кримінальну справу відповідно до тієї ж універсальної юрисдикції”, – пояснила юристка.

Вона зауважила, що проєкт Docket займається збиранням доказів “військових злочинів та геноциду”, потім передає цю інформацію до прокуратури європейських країн та Міжнародного кримінального суду (МКС). Проєкт працює в Україні, Іраку та Венесуелі.

“При цьому більш практичний шлях – це висунення звинувачення у пропаганді війни. Це склад злочину, який все ще є у кримінальних кодексах кількох європейських країн. Конструкція статей там досить цікава, але при цьому сам злочин є дуже простим, простіше, ніж підбурювання геноциду: це буквально пропаганда війни”, – уточнила Нейстат.

Додала, що стаття про “пропаганду війни” є у кримінальних кодексах Польщі, Молдови, Словаччини та ще кількох країн. Проте її ніколи не застосовували. Нейстат зазначила, що ще не подавала заяви до компетентних органів щодо російських пропагандистів.

Довідка. “Фонд Клуні за справедливість” заснований у 2016 році голлівудським актором Джорджем Клуні та його дружиною-юристкою Амаль Клуні. Мета організації – боротьба за дотримання прав людини. Фонд працює у більш ніж 40 країнах.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.