Forbes: РФ зазнала поразки у найбільшому з початку війни танковому наступі під Авдіївкою
Джерело: Forbes
30 березня російська армія розпочала, можливо, один із найбільш масштабних танкових штурмів за 25-місячну повномасштабну війну Росії проти України. І це закінчилося однією з найбільших танкових втрат росіян за час протистояння. Росіяни залишили на дорозі на захід від руїн Авдіївки на сході України третину своїх танків.
РФ хотіла прорвати українські позиції в районі Авдіївки за допомогою 36 танків та 12 БМП. Бій розпочався вздовж дороги біля села Тоненьке до населеного пункту Уманське, що контролюється ЗСУ. Так, 25-та бригада Збройних сил України помітила велику колону з 48 машин і завдала по ній потужного удару.
Виведено з ладу 12 танків і вісім БМП, – написав Kriegsforscher, оператор безпілотника 36-ї бригади морської піхоти України. – Чисте божевілля.
Зауважується, якщо росіяни справді здобули хоч якісь переваги ціною цих 20 машин – і потенційно десятків своїх солдатів – то виграш був скромним. Наступного дня після штурму Центр оборонних стратегій описав бої навколо села як “позиційні”, тобто жодна сторона не просунулася значно.
Той факт, що ЗСУ змогли розбити таку велику і добре озброєну російську колону, може говорити про те, що українська армія все ж здатна організовувати жорстку оборону, попри нестачу боєприпасів.
Стандартна тактика оборони українських військ полягає в тому, щоб за допомогою безпілотників виявити російську штурмову групу та розбити її влучним артилерійським обстрілом. Артилерія розкидає російську техніку, тоді як дезорганізовані вцілілі росіяни стають легкою мішенню для безпілотників FPV, котрі атакують окремих солдатів і транспортні засоби. Своєю чергою, міни та протитанкові ракети можуть посилити українську оборону.
Наголошується, що європейським союзникам України знадобилося кілька місяців, щоб перегрупуватися після шокуючої зради республіканців у Конгресі США. За шалені шість тижнів, починаючи з середини лютого, очолювана Чехією група країн-союзниць зібрала понад мільярд доларів для закупівлі щонайменше мільйона артилерійських снарядів для України.
Перші боєприпаси мають надійти найближчими тижнями, частково відновивши вогневу міць української артилерії. Водночас багатомісячна нестача боєприпасів спонукала Україну масово розширити виробництво безпілотників FPV. Зараз мережа невеликих майстерень випускає понад 50 тис. дронів на місяць.
Якщо раніше українська артилерійська батарея могла випустити 10 снарядів, щоб розгромити російську штурмову групу, то тепер вона випускає лише п’ять — і координується з найближчими операторами FPV, щоб добити росіян.
На думку видання, українська тактика “продовжуватиме формувати поле бою” навіть після того, як до України прибуде нова партія боєприпасів.
Найближчими тижнями та місяцями українці, ймовірно, продовжуватимуть оборону від російських штурмових груп, здебільшого координуючи роботу гаубиць та безпілотників. Тільки зараз артилерії може бути більше, ніж було в минулі місяці. Це щастя для друзів вільної України, оскільки російські штурмові групи можуть ставати більшими та важчими. Це означає, що потрібно більше вогневої потужності, щоб зупинити їх, — мовиться у матеріалі.
У британській розвідці раніше повідомили, що з початку повномасштабного вторгнення російські війська втратили значну кількість техніки, але зберігають здатність відновлювати втрати і продовжувати війну.
За даними аналітиків, з 24 лютого 2022 року по 25 січня 2024 року російські сухопутні війська, ймовірно, втратили в Україні приблизно 2600 танків і 4900 інших бойових броньованих машин (ББМ). У 2023 році загарбники могли втратити на 40% менше техніки, ніж у 2022-му.
Вже у лютому стало відомо, що за час повномасштабної війни проти України РФ втратила понад 3000 танків. Попри це, у ворога ще достатньо запасів, яких вистачить на три роки.
- 14 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що згідно з оцінками західної розвідки втрати росіян з початку повномасштабного вторгнення перевищила позначку 350 тисяч вбитими та пораненими.
- Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одна така ББМ в розпорядженні ворога втрачена у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
- Столтенберг підтвердив, що Сили оборони України завдають ударів по кораблях Чорноморського флоту РФ ракетами країн НАТО.
- В Україні триває 768-ма доба повномасштабної війни з РФ. За цей час, станом на 31 березня, українські захисники вбили та поранили понад 442 тисячі російських окупантів.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.