Forbes: в Курській області проводить операцію одна з найпотужніших українських бригад

Джерело: Forbes

У спецоперації в Курській області бере участь одна з найкраще оснащених і найшвидших українських бригад – 80-та десантно-штурмова бригада, про що повідомляє Forbes. Загалом у вторгненні задіяно щонайменше три бригади, кожна з яких складається з до 2 000 військовослужбовців.

На відео видно, як танк Т-64БВ або Т-80БВ, машини розмінування УР-77, інженерна машина ІМР-2, а також БТР-80 і колісні бронетранспортери американського виробництва “Страйкер” проїжджають повз зайняту українську мінометну групу. Усі машини мають додаткову броню з екранами проти безпілотників. Піхота заповнює борт БТР-80. 82-міліметровий міномет кидає бомбу максимум на кілька кілометрів. З контексту зрозуміло, що відео фіксує перші моменти серйозного українського штурму російських позицій“, – кажуть журналісти видання.

За їх даними, 80-та десантно-штурмова бригада є чи не єдиною, що використовує таке поєднання колишніх радянських і американських машин. Її участь підкреслює масштаб української операції в Курській області.

Раніше українські сили здійснювали невеликі рейди на територію Росії, але нинішня операція залучила щонайменше три бригади, кожна з яких має до 2 000 військовослужбовців: 22-га і 88-ма механізовані бригади і 80-та десантно-штурмова бригада.

“З кожною годиною стає все зрозуміліше, що те, що відбувається в Курську, не є рейдом: це дійсно вторгнення”, – вказує Forbes.

ЗСУ вкладають значні ресурси у вторгнення, проте це не гарантує успіху. У зоні може бути до 10 000 українських військових, проти яких діє російське Північне угруповання з 48 000 солдатів (проте, воно загрузло у Вовчанську). Очевидно, що українські бригади перетнули кордон у найслабшому місці Північного угруповання.

Швидкість перекидання російських сил до Суджі може стати вирішальним фактором — чи встигнуть російські війська відреагувати, чи втратять ще більше територій.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.