Франція спорядить Україні 100 дронів Delair — глава Міноборони
Джерело: Себастьян Лекорню/X
Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.
Французькі дрони планують постачити вже цього літа.
Завдяки інноваційній програмі Франція замовляє у Delair 100 боєприпасів з дистанційним керуванням, які надійдуть до України цього літа, — зазначив Лекорню.
Par un programme innovant, la France commande 100 munitions téléopérées à Delair, qui arriveront en 🇺🇦 dès cet été.
Au total, 2000 munitions téléopérées seront commandées à notre industrie de défense. Pour les besoins de nos armées et les besoins de l’Ukraine. pic.twitter.com/dhxUR41lPU
— Sébastien Lecornu (@SebLecornu) February 29, 2024
Загалом Франція планує замовити виробництво 2 тисяч безпілотників для потреб французьких військ та України.
Зауважимо, у 2023 році Франція передала ЗСУ понад 150 безпілотників компанії Delair. Тоді Лекорню наголосив, що компанія Delair і її генеральний директор є “конкретним прикладом прихильності Франції підтримці України”.
Зауважується, що Україна самостійно обрала модель безпілотника, тоді як уряд Франції профінансував виробництво.
Delair, як один з провідних світових виробників дронів, пропонує БПЛА з нерухомим крилом по всьому світу з 2011 року. Компанія пропонує своїм клієнтам безпілотники DT46, DT26 Line та UX11.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що поки що немає консенсусу стосовно відправки військ в Україну, однак, цю тему не можна виключати.
- Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Міністерствам оборони, закордонних справ і фінансів Франції запропонують перенаправити кошти та розглянути економію для оплати озброєння, починаючи від ракет і закінчуючи артилерією, повідомили джерела, знайомі з цим питанням, не повідомляючи подробиць, оскільки обговорення тривають. Скорочення видатків призвело до того, що французькому уряду складно зібрати фінансування для пакету військової допомоги Україні обсягом у 3 мільярди євро.
- Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва зіштовхуються з продовженням наступу Росії.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.
У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.