Франція та Британія можуть розмістити свої війська в Україні – ЗМІ
Джерело: Радіо Свобода
Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.
Країни обговорюють розміщення своїх військ в Україні для моніторингу припинення вогню після можливих перемовин. Це питання обговорюється на рівні урядів цих країн, а не НАТО.
Париж і Лондон намагаються підготувати варіанти для різних сценаріїв розвитку подій, щоби в разі виникнення питання з боку нового керівництва США, як саме можуть включитися країни Європи, вони мали б готові варіанти підтримки Києва.
Розробка конкретних пропозицій і варіантів підтримки необхідна також для того, щоб гарантувати участь союзників з Європи у мирних перемовинах України і Росії за посередництвом новообраного президентства США Дональда Трампа.
Раніше Le Monde інформувала про те, що Франція та Британія планують очолити військову коаліцію в Україні та відновили дискусії про можливе розміщення своїх військ в Україні.
Днями п’ятеро французьких депутатів від різних політичних груп звернулися до міністра оборони країни Себастьяна Лекорню із закликом відправити військових інструкторів в Україну.
Раніше президент Франції Емманюель Макрон наголосив на спільному усвідомленні європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки. Макрон під час зустрічі з лідерами парламентських фракцій заявив, що підтримка Києва з боку Франції “не має меж”, а стосовно союзників він сказав, що їм час активізуватися й “не бути боягузами”.
Згодом він знову висловився щодо відправлення військ своєї держави в Україну. Пізніше він повторив власну заяву. Макрон заявив про готовність відправити французьких військових до України, якщо війська РФ просунуться до Києва чи Одеси.
У червні стало відомо, що Франція продовжує тренувальну місію в Україні: кілька союзників отримали запрошення направити своїх військових у зону бойових дій для підготовки українських армійців. Список країн показує, як ініціатива розділяє західних прихильників.
У російській держдумі негативно зреагували на нещодавні заяви президента Франції Емманюеля Макрона щодо ймовірності відправки французьких військових в Україну.
- Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру, сказав міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі у газетній статті, участь в написанні якій брав також його колега Жан-Ноель Барро.
- Франція має намір спорядити Силам оборони України шість винищувачів Mirage 2000-5F спільно з додатковими бомбами AASM. Раніше Париж анонсував передачу лише трьох літаків.
- Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей. Літаки зможуть нести ракети класу “повітря-земля”.
Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.
Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.