Французькі Mirage 2000 здійснили політ над Чорним морем
Джерело: Генштаб ЗСУ
4 червня патруль французьких винищувачів Mirage 2000 здійснив демонстраційний політ над Чорним морем. Особливістю була траєкторія: літаки слідували за маршрутом, котрий символічно представляв тризуб.
Маршрут одразу помітили на загальнодоступних платформах відстеження польотів, таких як Flightradar24. Втім, його зафіксували не лише російські радари, але й мільйони користувачів по всьому світу, він з’явився у стрічках новин соціальних мереж, у ЗМІ та на екранах смартфонів.
Цей жест є демонстрацією підтримки, солідарності та стратегічного партнерства з Україною. Для України цей жест має більше, ніж просто символічне значення. Він ілюструє міжнародну підтримку та готовність до дій наших союзників, – наголосили у Генштабі.
Своєю чергою, Повітряні Сили Збройних Сил України висловили вдячність французьким партнерам за чітку та публічну демонстрацію підтримки.
Раніше стало відомо, що Франція модифікувала частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей. Літаки можуть нести ракети класу “повітря-земля”. Окрім цього, вдосконалять їхню систему радіоелектронної боротьби.
3 вересня 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що під час розмови з главою Франції досяг “дуже важливої домовленості про навчання українських пілотів”. Франція має французькі військові літаки Rafale і реактивні літаки Mirage 2000.
Міністерство закордонних справ Франції заявило, що посилить військову підтримку України, зокрема у зміцненні можливостей протиповітряної оборони.
Вже 6 лютого Україна отримала перші французькі винищувачі Mirage 2000.
Довідка. Mirage 2000 – французький багатоцільовий винищувач, який в 1970-х роках розробила фірма “Dassault Aviation”. Основний бойовий літак військово-повітряних сил Франції наприкінці XX – напочатку XXI століття. Прийнятий на озброєння армій декількох країн Азії, Європи і Латинської Америки.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- Юрій Ігнат розповів, як проходять тренування українських пілотів на винищувачах F-16.
- Єнс Столтенберг підтвердив, що, згідно з міжнародним правом, Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
- Греція планує продати США 32 винищувачі F-16, щоб їх модернізували й передали в Україну, повідомляє Al Jazeera з посиланням на свої джерела.
- Група українських пілотів вже почала проходити підготовку на винищувачах F-16 в Румунії, повідомив глава Міноборони Рустем Умєров після розмови з міністром оборони Румунії Анджелом Тилваром.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.