G7 «вивчає», як оподатковувати російські заморожені активи, щоб допомогти Україні
Джерело: Euronews
Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
Представники G7 виступили зі спільною заявою на конференції Світового банку та МВФ, оголосивши, що вони розглянуть способи витратити кошти від заморожених російських активів на відновлення України.
“Ми досліджуватимемо, як будь-які надзвичайні доходи приватних організацій, що походять безпосередньо від знерухомлених російських суверенних активів… можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення й реконструкцію відповідно до чинного законодавства”, — йдеться в заяві.
Згідно з попередньою спільною оцінкою уряду України, Групи Світового банку, Європейської Комісії та Організації Об’єднаних Націй, вартість реконструкції та відновлення в Україні зросла до 411 мільярдів доларів.
Це у 2,6 раза перевищує розрахунковий ВВП країни у 2022 році.
Згідно з даними незалежного аналітичного центру Council on Foreign Relations, загальні витрати можуть зрости до 1 трильйона доларів, залежно від тривалості війни, її інтенсивності та географічного поширення.
Відомо, що США та західні союзники заморозили понад 300 мільярдів доларів активів російського центрального банку в іноземній валюті через санкції.
- Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.
- Арештовано та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 5 мільйонів гривень.
- 12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Під час бойових дій в Україні загинув громадянин Італії, який служив у складі Інтернаціонального легіону.
Прем’єр-міністр Дональд Туск розкритикував позицію кандидата в президенти від партії “Право і справедливість” Кароля Навроцького щодо України.