G7 «вивчає», як оподатковувати російські заморожені активи, щоб допомогти Україні
Джерело: Euronews
Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.
Представники G7 виступили зі спільною заявою на конференції Світового банку та МВФ, оголосивши, що вони розглянуть способи витратити кошти від заморожених російських активів на відновлення України.
“Ми досліджуватимемо, як будь-які надзвичайні доходи приватних організацій, що походять безпосередньо від знерухомлених російських суверенних активів… можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення й реконструкцію відповідно до чинного законодавства”, — йдеться в заяві.
Згідно з попередньою спільною оцінкою уряду України, Групи Світового банку, Європейської Комісії та Організації Об’єднаних Націй, вартість реконструкції та відновлення в Україні зросла до 411 мільярдів доларів.
Це у 2,6 раза перевищує розрахунковий ВВП країни у 2022 році.
Згідно з даними незалежного аналітичного центру Council on Foreign Relations, загальні витрати можуть зрости до 1 трильйона доларів, залежно від тривалості війни, її інтенсивності та географічного поширення.
Відомо, що США та західні союзники заморозили понад 300 мільярдів доларів активів російського центрального банку в іноземній валюті через санкції.
- Лідери Європейського Союзу, які зустрінуться пізніше в жовтні, під час переговорів вимагатимуть “рішучого прогресу” щодо використання російських активів, заморожених санкціями, для допомоги Україні.
- Арештовано та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 5 мільйонів гривень.
- 12 жовтня уряд Естонії схвалив і направить до парламенту поправку до Закону про міжнародні санкції, яка, серед іншого, передбачає, що заморожені російські активи можна буде спрямувати для відшкодування збитків Україні завданих війною.
- Західні країни заморозили російські суверенні активи на суму 300 мільярдів доларів.
- США вперше передадуть Україні активи, конфісковані в російських підсанкційних олігархів.
Бундестаг планує проголосувати за постачання Україні крилатих ракет великої дальності Taurus, котру раніше відхилив канцлер ФРН Олаф Шольц. Вільна демократична партія подасть відповідну пропозицію на засіданні наступного тижня, повідомив глава парламентської групи Крістіан Дюрр.
Міністерство оборони розширює лінійки одягу та засобів індивідуального захисту для військовослужбовиць. Вже закуплені та видаються костюм польовий і жіноча білизна. Також є в наявності маленькі розміри шкарпеток, рукавичок, взуття для жінок. Про це мовилося на робочій зустрічі представників Міноборони та громадських організацій, які займаються підтримкою жінок в армії та забезпеченням їхніх потреб, зокрема одягу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 листопада. З початку доби відбулося 130 бойових зіткнень.
19 листопада прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен зауважила, що країна спорядила Силам оборони шість літаків F-16. Загалом Україні має отримати 19 винищувачів.
Уряд Великої Британії оголосив про подальшу військову підтримку у 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів (9,5 млн доларів) для закупівлі нових ударних і розвідувальних дронів, котрі проінвестують у межах коаліції БпЛА на чолі з Британією та Латвією.