G7 «вивчає», як оподатковувати російські заморожені активи, щоб допомогти Україні

Джерело: Euronews

Сім найсильніших економік світу, включаючи США, досліджують, як отримати прибуток від заморожених російських активів, щоб допомогти Україні.

Представники G7 виступили зі спільною заявою на конференції Світового банку та МВФ, оголосивши, що вони розглянуть способи витратити кошти від заморожених російських активів на відновлення України.

“Ми досліджуватимемо, як будь-які надзвичайні доходи приватних організацій, що походять безпосередньо від знерухомлених російських суверенних активів… можуть бути спрямовані на підтримку України та її відновлення й реконструкцію відповідно до чинного законодавства”, — йдеться в заяві.

Згідно з попередньою спільною оцінкою уряду України, Групи Світового банку, Європейської Комісії та Організації Об’єднаних Націй, вартість реконструкції та відновлення в Україні зросла до 411 мільярдів доларів.

Це у 2,6 раза перевищує розрахунковий ВВП країни у 2022 році.

Згідно з даними незалежного аналітичного центру Council on Foreign Relations, загальні витрати можуть зрости до 1 трильйона доларів, залежно від тривалості війни, її інтенсивності та географічного поширення.

Відомо, що США та західні союзники заморозили понад 300 мільярдів доларів активів російського центрального банку в іноземній валюті через санкції.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.