G7 застерегла Іран від передачі РФ балістичних ракет, інакше вона «готова відповісти»

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 15 березня, лідери держав “Великої семірки” (G7) закликали Іран не передавати балістичні ракети Росії для їх використання в Україні, попередивши, що вони вживуть заходів проти Ірану, якщо він це зробить.

“Якщо Іран продовжить надавати Росії балістичні ракети або пов’язані з ними технології, ми готові відповісти швидко та скоординовано, включаючи нові та значні заходи проти Ірану”, – йдеться у заяві лідерів G7.

У заяві не вказано, чи Росія вже отримала іранські ракети, проте зазначають, що Іран все ще розглядає таку можливість.

“Ми надзвичайно стурбовані повідомленнями про те, що Іран розглядає можливість передачі балістичних ракет і пов’язаних з ними технологій. Ми закликаємо Іран не робити цього, оскільки це сприяло б дестабілізації регіону та представляло б істотну матеріальну ескалацію підтримки ним війни Росії в Україні”, – йдеться в заяві.

Лідери G7 також додали, що Іран вже надав Росії безпілотники, які вона використовувала проти цивільних українців.

Нагадаємо, що раніше шість джерел повідомили виданню Reuters, що Іран надав Росії приблизно 400 потужних балістичних ракет класу “земля-земля”. Проте постійне представництво Ірану при ООН відкинуло звинувачення.

  • Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс заявив, що постачання Іраном балістичних ракет Росії “погано впливає на Європу”.
  • За даними аналітиків, Кремль подвоює підтримку Ірану, тим часом як США завдають ударів, щоб запобігти атакам підтримуваних Іраном бойовиків в Іраку, Сирії та Ємені на американські та інші об’єкти.
  • Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.