Іран заперечив постачання балістичних ракет Росії

Джерело: CNN

Постійне представництво Ірану при ООН відкинуло звинувачення у постачанні Росії балістичних ракет.

“Попри відсутність будь-яких діючих міжнародних обмежень або заборон на продаж балістичних ракет, Іран вважає себе морально зобов’язаним утриматися від угод зі зброєю на час тривалого конфлікту між Росією і Україною, – йдеться в заяві.

У представництві додали, що таке рішення було прийнято, щоб не “сприяти продовженню війни”.

Раніше шість джерел повідомили виданню Reuters, що Іран надав Росії приблизно 400 потужних балістичних ракет класу “земля-земля”.

Зокрема одне з іранських джерел повідомило, що постачання почалися на початку січня. Повідомлялося, що вже було щонайменше чотири постачання ракет і найближчими тижнями буде більше.

  • Північна Корея нещодавно передала Росії балістичні ракети та пускові установки для війни проти України. Деякі з них РФ вже випустила по території України, заявив Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі, посилаючись на щойно розсекречені дані розвідки.
  • За даними аналітиків, Кремль подвоює підтримку Ірану тоді, як США завдають ударів, щоб запобігти атакам підтримуваних Іраном бойовиків в Іраку, Сирії та Ємені на американські та інші об’єкти.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.