Гендиректора макіївського ливарного заводу судитимуть за співпрацю з «ДНР»

Джерело: Державне бюро розслідувань

Гендиректора макіївського ливарного заводу судитимуть за співпрацю з “ДНР” та фінансування тероризму – йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння СБУ завершили досудове розслідування стосовно генерального директора макіївського ливарного заводу. Він, після тимчасової окупації міста, продовжив роботу у “ДНР”, співпрацював з РФ та нелегально торгував на українському ринку.

Загалом його підприємство сплатило в казну фейкової республіки близько 15 млн грн податків.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Ливарний завод у Макіївці на Донеччині продовжував працювати після тимчасової окупації у 2014 році. Керівник підприємства свідомо перереєстрував виробництво відповідно до російського законодавства та тимчасової терористичної влади “ДНР”.

Вироблену продукцію спочатку збували виключно на ринку РФ, а у 2017 році вирішили вийти на український ринок через фірми-прокладки. Загалом, юридично було утворено 7 фірм на підставних осіб. Продукція перевантажувалася у місті Таганрог Ростовської області РФ, а у сфальсифікованих документах зазначався інший виробник.

Зловмисники встигли укласти 13 контрактів на 50 млн грн.

Правоохоронці викрили та зупинили злочинну діяльність ще до повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року.

Генеральний директор ливарного заводу з Макіївки у 2019 році повернувся в Україну, але й досі мав вплив на злочинну діяльність очолюваного ним підприємства.

У травні 2023 року його було затримано та повідомлено про підозру організатору схеми, а також одному із директорів та головному бухгалтеру приватного підприємства із Житомирщини.

У жовтні 2023 року працівники ДБР повідомили про підозру генеральному директору через сплату мільйонних податків “ДНР”. За ці кошти терористи мали змогу утверджувати свою владу в регіоні та продовжувати воювати проти українців.

Він обвинувачується у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.