Генпрокурор Кравченко зустрівся з представниками G7
Джерело: Руслан Кравченко/Telegram
22 липня генпрокурор Руслан Кравченко спільно з головою СБУ Василем Малюком та директором ДБР Олексієм Сухачовим провели зустріч з представниками G7.
Як зауважив генпрокурор, під час зустрічі сторони обговорили низку питань, зокрема “від викорінення корупції і реформи правоохоронних органів, до боротьби з ворогом на передовій і всередині країни — з агентами РФ”.
Наші міжнародні партнери отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання: і щодо роботи правоохоронних органів України в цілому, і щодо нещодавньої спецоперації по нейтралізації російського впливу на НАБУ, – додав Кравченко.
Окремо у дописі, генпрокурора висловив переконання, що “довіра і впевненість громадськості у верховенстві права — надважливі”. Він також запевнив, що у цьому бачення української сторони з міжнародними партнерами співпадає.
Раніше посли держав “Групи семи” заявили про стурбованість через розпочаті розслідування стосовно співробітників Національного антикорупційного бюро.
Країни G7 уважно стежать за подіями, що сьогодні відбуваються в НАБУ, зокрема за розслідуванням щодо кількох його працівників, котрих підозрюють у скоєнні злочинів. Ми провели сьогодні зустріч із представниками НАБУ, маємо серйозні занепокоєння, – зазначили у заяві.
Посли додали, що мають намір обговорити ці події з представниками української влади.
Усіх нас об’єднує спільне прагнення підтримувати прозорість, незалежність інституцій і належне врядування. Ми цінуємо наше партнерство з Україною у спільній боротьбі з корупцією, – додали у повідомленні.
Зауважимо, Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.
- Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).
- У різних областях України проходять обшуки в співробітників НАБУ в межах спецоперації з “нейтралізації російського впливу” на бюро.
- Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.
Працівники Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури прокоментували численні акції протести у низці міст після ухваленням Верховною Радою поправок до законопроєкту №1244, що фактично нівелюють незалежність НАБУ та САП.