Генсек НАТО підтримав можливість вступу України до Альянсу без ПДЧ
Джерело: пресконференція напередодні саміту НАТО
10 липня Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив сподівання, що країни Альянсу підтримають можливість вступу України до НАТО без Плану дій щодо членства, наразі тривають переговори.
Відтак, ймовірним є запрошення після узгодження відповідних умов членства України. Столтенберг наголосив, що місце майбутньої України, безумовно, в НАТО.
Країни-члени розглянуть прагнення України стати членом НАТО… Я очікую, що ми узгодимо просування навіть без аспектів ПДЧ.
За його словами, зараз союзники збільшать підтримку України, аби “наблизити країну до НАТО”. Зокрема союзники узгодять багаторічний пакет підтримки та систему переходу ЗСУ до стандартів НАТО.
Планується, що українське військо приведуть у повну взаємосумісність з військами країн-членів НАТО.
Окрім цього, союзники посилять підтримку в розмінуванні, пально-мастильними матеріалами, медобладнанням, посилять політичні зв’язки. Столтенберг додав, що президент Зеленський приєднається до лідерів “на інавгураційній зустрічі нової Ради Україна-НАТО”.
Раніше стало відомо, що країни Північноатлантичного альянсу погодили скасування Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для України як передумови вступу.
Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що під час важливих візитів президента Володимира Зеленського до Софії, Праги, Братислави та Стамбула відбулося обговорення низки питань – зброя, членство в ЄС, вступ до НАТО та торгівля.
Як повідомляли #Букви, Португалія стала 23 країною, яка підтримала вступ України до НАТО.
- Українська влада сподівається, що на майбутньому саміті отримає чіткий сигнал про приєднання до альянсу. Проте країни-члени НАТО досі не вирішили остаточно, що запропонувати Україні на саміті.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
- 9 липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном напередодні саміту НАТО у Вільнюсі.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.
В Інституті вивчення війни відреагували на страту українських військових, зазначивши, що російські командири підтримують такі страти, що є явним порушенням міжнародного права.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією