Генсек НАТО підтвердив перекидання військ КНДР до Росії і назвав це «ескалацією»

Джерело: брифінг

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив факт перекидання військових підрозділів КНДР до Росії для участі у війні проти України, назвавши це “значною ескалацією”. За його словами, північнокорейських солдатів залучать у боях на території Курської області Росії.

“Це само по собі означає значну ескалацію у незаконній війні Росії,” – заявив Рютте.

Як зазначив генеральний секретар НАТО, перекидання північнокорейських військ до Росії відбувається на тлі значних втрат російської армії, що є, на його думку, ознакою відчаю президента РФ Володимира Путіна. Він також повідомив, що союзники по НАТО продовжують обговорення додаткових заходів для військової підтримки України.

Раніше делегація Республіки Корея інформувала Північноатлантичну раду НАТО та партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні – Австралію, Японію та Нову Зеландію – про зростаючу участь Північної Кореї у війні на боці Росії. Під час цього обговорення союзники поділилися своїми розвідувальними даними, що дозволило підтвердити розгортання північнокорейських військових підрозділів у Курській області Росії.

Рютте також наголосив, що залучення військових КНДР до бойових дій є “черговим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН” та “небезпечним розширенням війни” з боку Росії. Генсек закликав РФ і КНДР негайно припинити такі дії. Він сказав, що поглиблення військової співпраці між цими країнами створює загрозу як для індо-тихоокеанської, так і для євроатлантичної безпеки.

За словами Рютте, Пхеньян уже поставив Росії “мільйони одиниць боєприпасів та балістичних ракет”, що посилює конфлікт в Європі та ставить під загрозу глобальну безпеку. В обмін на ці постачання Росія надає Північній Кореї військові технології та підтримку для обходу міжнародних санкцій. На його переконання, співпраця Москви з Пхеньяном є ознакою зростаючого відчаю російського керівництва у веденні війни.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.