Генсек НАТО підтвердив перекидання військ КНДР до Росії і назвав це «ескалацією»

Джерело: брифінг

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте підтвердив факт перекидання військових підрозділів КНДР до Росії для участі у війні проти України, назвавши це “значною ескалацією”. За його словами, північнокорейських солдатів залучать у боях на території Курської області Росії.

“Це само по собі означає значну ескалацію у незаконній війні Росії,” – заявив Рютте.

Як зазначив генеральний секретар НАТО, перекидання північнокорейських військ до Росії відбувається на тлі значних втрат російської армії, що є, на його думку, ознакою відчаю президента РФ Володимира Путіна. Він також повідомив, що союзники по НАТО продовжують обговорення додаткових заходів для військової підтримки України.

Раніше делегація Республіки Корея інформувала Північноатлантичну раду НАТО та партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні – Австралію, Японію та Нову Зеландію – про зростаючу участь Північної Кореї у війні на боці Росії. Під час цього обговорення союзники поділилися своїми розвідувальними даними, що дозволило підтвердити розгортання північнокорейських військових підрозділів у Курській області Росії.

Рютте також наголосив, що залучення військових КНДР до бойових дій є “черговим порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН” та “небезпечним розширенням війни” з боку Росії. Генсек закликав РФ і КНДР негайно припинити такі дії. Він сказав, що поглиблення військової співпраці між цими країнами створює загрозу як для індо-тихоокеанської, так і для євроатлантичної безпеки.

За словами Рютте, Пхеньян уже поставив Росії “мільйони одиниць боєприпасів та балістичних ракет”, що посилює конфлікт в Європі та ставить під загрозу глобальну безпеку. В обмін на ці постачання Росія надає Північній Кореї військові технології та підтримку для обходу міжнародних санкцій. На його переконання, співпраця Москви з Пхеньяном є ознакою зростаючого відчаю російського керівництва у веденні війни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.