Географічним назвам у Криму повернуть історичні найменування кримськотатарською мовою
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою – наразі триває підготовка цього рішення.
Зокрема, на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови йшлося про її використання для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування.
У відомстві зазначили, що підготовка цього рішення триває на виконання закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії.
Зараз узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап.
Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.
За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, постійним представником президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.
- В Україні мають намір започаткувати відзнаку за особливий внесок у розвиток кримськотатарської мови.
- 22 листопада Верховна Рада підтримала за основу проєкт закону № 9432 про застосування англійської мови в Україні. Свій голос за це віддали 278 народних обранців.
- В Україні стартує національний проєкт з популяризації англійської мови “Future Perfect”, мета якого – офіційно зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.