Географічним назвам у Криму повернуть історичні найменування кримськотатарською мовою

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 

Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою – наразі триває підготовка цього рішення.

Зокрема, на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови йшлося про її використання для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування.

У відомстві зазначили, що підготовка цього рішення триває на виконання закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії.

Зараз узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап.

Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.

За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, постійним представником президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.

Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.

Ракета “Орєшнік” була виготовлена з використанням іноземного виробничого обладнання, зокрема німецьких і японських технологій.

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що наразі триває робота над збільшенням тривалості підготовки військовослужбовців до двох місяців.

Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.