Географічним назвам у Криму повернуть історичні найменування кримськотатарською мовою
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою – наразі триває підготовка цього рішення.
Зокрема, на засіданні Національної комісії з питань кримськотатарської мови йшлося про її використання для позначення топонімів, які мають тюркське походження або історичні кримськотатарські найменування.
У відомстві зазначили, що підготовка цього рішення триває на виконання закону про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії.
Зараз узгоджуються механізми, які дадуть змогу застосовувати написання топонімів із використанням латинської графіки у медіа та наукових працях. А також на дорожніх вказівниках і при виготовленні мап.
Для цього проводитимуться комунікації з операторами картографічних сервісів і службами, які обслуговують такі вказівники.
За результатами засідання Нацкомісія доручила розробити відповідне рішення уряду. Цим питанням будуть опікуватися Мінінфраструктури разом із Мінреінтеграції, постійним представником президента України в АР Крим, Меджлісом кримськотатарського народу та Інститутом національної пам’яті.
- В Україні мають намір започаткувати відзнаку за особливий внесок у розвиток кримськотатарської мови.
- 22 листопада Верховна Рада підтримала за основу проєкт закону № 9432 про застосування англійської мови в Україні. Свій голос за це віддали 278 народних обранців.
- В Україні стартує національний проєкт з популяризації англійської мови “Future Perfect”, мета якого – офіційно зробити англійську мовою міжнародного спілкування в Україні.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.