Глава МЗС Італії закликав до створення армії ЄС

Джерело: Reuters

Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні переконаний, що Європейський Союз має сформувати власну об’єднану армію, яка могла б зіграти роль у підтриманні миру та запобіганні війн та конфліктів.

Таяні наголосив, що тісніша європейська співпраця в оборонній сфері є пріоритетом для партії Forza Italia, яку він очолює.

Якщо ми хочемо бути миротворцями у світі, нам потрібна європейська армія. І це фундаментальна передумова для того, щоб отримати можливість мати ефективну європейську зовнішню політику, — пояснив він.

Європейська оборонна співпраця піднялася на політичний порядок денний після повномасштабного вторгнення РФ в Україну майже два роки тому.

Однак зусилля були більше зосереджені на розширенні НАТО, коли Фінляндія, яка є членом ЄС, приєдналася до альянсу минулого року, тоді як Швеція наразі перебуває на шляху до вступу.

Окрім того, за словами Таяні, 27 країн ЄС повинні оптимізувати своє керівництво та мати єдине президентство, а не нинішню структуру президента Європейської ради та глави Європейської комісії.

Зауважимо, через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі, зазначили у звіті Німецького товариства зовнішньої політики.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.