В ЄС попередили про збереження санкцій проти РФ навіть після завершення війни проти України

Джерело: The Moscow Times

За даними дипломатів у Брюселі, ЄС не планує скасування санкції проти Росії після закінчення повномасштабної проти України та підписання угоди про мир.

Навіть якщо скасування санкцій стане в якомусь вигляді частиною угоди про припинення вогню або умовою підписання мирної угоди, чим рано чи пізно має закінчитися війна, виконати це зобов’язання, ймовірно, буде дуже складно, — пояснюють дипломати.

Зокрема одна з проблем у самій процедурі ухвалення санкцій, оскільки, для скасування, як і для запровадження, необхідне одноголосне погодження усіх країн.

Окрім цього, запроваджені санкції не мають критеріїв для зняття, раніше вони ніколи не були сформульовані. Тож, можливості для їх збереження у силі юридично нічим не обмежені.

Водночас перші секторальні санкції, запроваджені у 2014 році за початок війни на Донбасі, мали бути зняті після “повного виконання Мінських угод”.

Так, однією з умов для скасування санкцій за повномасштабну війну може бути повна компенсація Україні завданих збитків. Раніше про це заявили президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель.

18 грудня Рада ЄС погодила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв’язку з продовженням повномасштабної війни Росії проти України. Наголошується, що ці заходи завдають додаткового удару по здатності глави РФ Володимира Путіна вести війну, націлюючись на важливі сектори російської економіки та ускладнюючи обхід санкцій ЄС.

У листопаді Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики Жозеп Боррель повідомив, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.

Вже 6 грудня країни G7 заборонили імпорт російських алмазів з 1 січня та ввели поетапне ембарго на торгівлю камінням протягом 2024 року згідно з угодою, спрямованою на обмеження одного з небагатьох провідних російських експортних товарів, яких все ще не торкнулися західні санкції.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.