G7 запровадили ембарго на російські алмази

Джерело: Financial Times

Країни G7 заборонили імпорт російських алмазів з 1 січня та ввели поетапне ембарго на торгівлю камінням протягом 2024 року згідно з угодою, спрямованою на обмеження одного з небагатьох провідних російських експортних товарів, яких все ще не торкнулися західні санкції.

Зауважується, що заборона на алмази є позитивним знаком підтримки з боку західних союзників.

Заборона на імпорт набуде чинності з 1 січня 2024 року, і протягом року поступово запроваджуватиметься ембарго на обіг каменів.

Про рішення оголоси 6 грудня після онлайн-зустрічі лідерів G7. Якщо ембарго на прямі постачання з Росії набуде чинності з початку року, обмеження на закупівлі у третіх країн почнуть діяти з 1 березня.

Експорт алмазів у 2022 році приніс Росії близько $4 млрд.

Ці обмеження західні країни розробляли з минулого року.

У виданні зауважують, що вторгнення в Україну вже кардинально змінило світову діамантову промисловість, оскільки російське каміння в основному надходить на китайський ринок після того, як великі західні ювелірні компанії бойкотували дорогоцінні камені.

Раніше Європейська комісія ухвалила пропозицію щодо заборони російських алмазів. Найближчим часом документ направлять країнам ЄС.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель сказав Financial Times 8 листопада, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7. Згодом він повідомив, що представники ЄС завершують доопрацювання “останніх деталей” 12-го пакету санкцій проти Росії, що міститиме заборону на алмази.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.