Єврокомісія погодила пропозицію стосовно заборони на продаж російських алмазів

Джерело: AFP

Європейська комісія ухвалила пропозицію щодо заборони російських алмазів. Найближчим часом документ направлять країнам ЄС.

У нових санкціях проти РФ зокрема передбачено заборону на торгівлю алмазами, що походять з РФ, перевозяться транзитом або експортуються з Росії.

Європейський Союз розробляє заборони на російські алмази в межах свого 12-го пакету санкцій, спрямованих на посилення тиску на військову економіку Москви та припинення потоку коштів, які країна використовує для купівлі боєприпасів і безпілотників у Північної Кореї та Ірану.

Заборону на алмази з РФ планують запровадити з 1 січня 2024 року.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ Жозеп Боррель сказав Financial Times 8 листопада, що ЄС продовжить заборону на російські алмази після отримання достатньої підтримки з боку країн G7.

Боррель зазначив, що дводенна зустріч міністрів закордонних справ G7 в Японії, яка завершилася в середу, підтримала цей крок.

Згодом він повідомив, що представники ЄС завершують доопрацювання “останніх деталей” 12-го пакету санкцій проти Росії, що міститиме заборону на алмази.

Передбачається, що пакет міститиме нові заборони імпорту та експорту, дії щодо посилення ліміту ціни на нафту, боротьбу з обходом санкцій, заборону діамантів.

Раніше стало відомо, що новий пакет, який стане 12-м для блоку з моменту вторгнення Росії в Україну, може включати заборону на російські алмази, подальше обмеження можливості Росії обійти санкції та реєстрацію компаній у третіх країнах, які допомагають РФ, заявили джерела, знайомі з цим питанням, на умовах анонімності.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.