Глава МЗС Німеччини підтвердила легітимність атаки дронів на Москву

Джерело: DW

У Берліні та Таллінні вважають, що регулярні атаки безпілотників на Москву, які може здійснювати Україна, не порушують міжнародне законодавство. Росія напала на Україну, а Україна обороняється “в межах міжнародного права”, пояснила глава МЗС Німеччини Анналена Бербок 22 серпня, на спільній пресконференції з естонським колегою Маргусом Цахкна.

Так глава німецького відомства відповіла на запитання журналістів про збільшення кількості ударних дронів над Москвою. Своєю чергою міністр закордонних справ Естонії наголосив, що Росія несе відповідальність за все, що відбувається в Україні.

Окрім цього, Бербок закликала оснастити українську армію обладнанням для виявлення та знешкодження залишених Росією мін. В Україні існують “величезні мінні поля насамперед на сході”, що за розміром можна порівняти із Західною Німеччиною, пояснила вона.

Водночас стосовно ймовірної передачі Берліном німецьких крилатих ракет Taurus, які раніше запросив Київ, Бербок запевнила: “Ми ретельно над цим працюємо”.

Інциденти з дронами відбуваються у Москві та Московській області, а також в інших регіонах РФ практично щодня. Росія звинувачує в атаках Україну.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.

17 жовтня Україна отримала від Швейцарської агенції з розвитку та співпраці важку машину для розмінування GCS-200. Загалом впродовж року Швейцарія передасть три машини для розмінування, котрі передадуть піротехнічним підрозділам ДСНС.