Глава німецької розвідслужби вказав на воєнну небезпеку РФ
Джерело:DW
Глава Федеральної розвідувальної служби Бруно Каль вказав на потенційну воєнну загрозу, яка виходить від Росії.
Найпізніше наприкінці цього десятиліття російські збройні сили спроможні вчинити напад на НАТО, – заявив Каль, виступаючи перед комітетом німецького бундестагу з контролю за діяльністю спецслужб.
За словами Каля, “Кремль розцінює Федеративну Республіку Німеччину як супротивника”.
Ми перебуваємо у прямому конфлікті з Росією, – додав він, вказавши на те, що Німеччина посідає друге місце у світі після США за обсягом допомоги, яку вона надає Україні, котра захищається від російської агресії.
З погляду глави німецької спецслужби, для президента РФ Володимира Путіна мова не лише про Україну, але “насправді і про створення нового світопорядку”.
На цьому тлі Бруно Каль закликав німецьку владу розширити повноваження спецслужб.
Російські спецслужби все частіше використовують усі наявні ресурси і діють без будь-яких застережень, – заявив він. – Подальше погіршення ситуації ніяк не можна назвати малоймовірним. Тому політики повинні надати німецьким спецслужбам кошти та повноваження для протидії цим небезпекам.
Сильніший політичний та правовий контроль за діями спецслужб, за словами Каля, впливає на їхню ефективність, “отже, відбувається коштом життя у свободі та безпеці”.
Зауважимо, раніше влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак із застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.
Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.
5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.
- НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
У Ростовській області Росії почали обмежувати роботу мобільного інтернету та зв’язку “з метою безпеки”.
Російське військове командування відправило комісію в 1196-й мотострілецький полк, розташований на території окупованої Херсонщини.
Намагання Росії зміцнити свою військову базу на сході Лівії, після повалення режиму Асада у Сирії, зіштовхуються зі спротивом з боку лівійського уряду.
Вчора, 20 грудня, Рада директорів Міжнародного валютного Фонду затвердила шостий перегляд програми “Механізм розширеного фінансування” (EFF), що дає Україні доступ до приблизно 1,1 млрд доларів.
США скасували нагороду в 10 мільйонів доларів за Ахмеда аль-Шараа, лідера “Хайят Тахрір аш-Шам” (ХТШ) – угруповання, яке повалило режим Башара Асада.