Глави України та Сербії провели «чесні» переговори в Афінах
Джерело: Reuters
22 серпня президент України Володимир Зеленський і глава Сербії Александар Вучич провели в Афінах переговори, які обидва лідери назвали “добрими та відкритими”.
Сербія неодноразово засуджувала повномасштабний напад РФ на Україну в ООН та на інших міжнародних форумах, однак, не запроваджувала санкцій проти Москви. Країна також підтримує торговельну та військову співпрацю зі своїм традиційним союзником, водночас прагнучи приєднатися до Європейського Союзу.
Водночас у квітні оприлюднені документи Пентагону засвідчили, що Сербія погодилася постачати озброєння та боєприпаси Україні. Тоді ж Вучич зазначив, що Сербія ніколи не продавала озброєння Україні чи РФ, хоча, додав, що сербська зброя могла потрапити на поле битви через треті країни.
Відкрита, чесна та продуктивна зустріч із президентом Сербії, – написав Зеленський у Telegram під фотографією, на якій обидва лідери потискують руки. – Хороша розмова про повагу до Статуту ООН і непорушність кордонів… Про спільне майбутнє наших народів у спільному європейському домі. Про розвиток наших відносин, це в наших обопільних інтересах.
Своєю чергою, Вучич також зазначив, що мав “хорошу та відверту” розмову з Зеленським стосовно низки питань, зокрема територіальної цілісності обох країн.
Україна не визнає Косово, яке проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Тим часом Белград не визнає незаконну анексію Росією частини території України, яку вона окупувала.
Вучич акцентував що Сербія поважає територіальну цілісність України.
- 22 серпня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що провела “продуктивну” зустріч з президентом України Володимиром Зеленським в Афінах під час його чергового турне європейськими країнами.
- Люксембург приєднався до декларації “Великої сімки” щодо підтримки гарантій безпеки для України.
- Чорногорія приєдналася до декларації G7 щодо гарантій безпеки України.
- Уряд Сербії виділив Україні гуманітарну допомогу для подолання наслідків підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС.
На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.