Глави України та Сербії провели «чесні» переговори в Афінах
Джерело: Reuters
22 серпня президент України Володимир Зеленський і глава Сербії Александар Вучич провели в Афінах переговори, які обидва лідери назвали “добрими та відкритими”.
Сербія неодноразово засуджувала повномасштабний напад РФ на Україну в ООН та на інших міжнародних форумах, однак, не запроваджувала санкцій проти Москви. Країна також підтримує торговельну та військову співпрацю зі своїм традиційним союзником, водночас прагнучи приєднатися до Європейського Союзу.
Водночас у квітні оприлюднені документи Пентагону засвідчили, що Сербія погодилася постачати озброєння та боєприпаси Україні. Тоді ж Вучич зазначив, що Сербія ніколи не продавала озброєння Україні чи РФ, хоча, додав, що сербська зброя могла потрапити на поле битви через треті країни.
Відкрита, чесна та продуктивна зустріч із президентом Сербії, – написав Зеленський у Telegram під фотографією, на якій обидва лідери потискують руки. – Хороша розмова про повагу до Статуту ООН і непорушність кордонів… Про спільне майбутнє наших народів у спільному європейському домі. Про розвиток наших відносин, це в наших обопільних інтересах.
Своєю чергою, Вучич також зазначив, що мав “хорошу та відверту” розмову з Зеленським стосовно низки питань, зокрема територіальної цілісності обох країн.
Україна не визнає Косово, яке проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Тим часом Белград не визнає незаконну анексію Росією частини території України, яку вона окупувала.
Вучич акцентував що Сербія поважає територіальну цілісність України.
- 22 серпня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що провела “продуктивну” зустріч з президентом України Володимиром Зеленським в Афінах під час його чергового турне європейськими країнами.
- Люксембург приєднався до декларації “Великої сімки” щодо підтримки гарантій безпеки для України.
- Чорногорія приєдналася до декларації G7 щодо гарантій безпеки України.
- Уряд Сербії виділив Україні гуманітарну допомогу для подолання наслідків підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.