Глобальне потепління спровокує нестачу снігу на гірськолижних курортах Європи — дослідження
Джерело: журнал Nature Climate Change
Поверхня Землі може нагрітися додатково на три градуси за Цельсієм через нинішні темпи викидів парникових газів. Через підвищення температури 90% гірськолижних курортів Європи зазнають критичної нестачі природного снігу, зокрема й у Карпатах.
Вчені розглядати курорти від Британських островів до Туреччини та від Скандинавії до Середземноморського басейну. Усі вони постраждали б від різних рівнів глобального нагрівання: 1,5°C, 2°C, 3°C і 4°C.
Фахівці взяли період 1961-1990 років як еталон для порівняння середньої кількості снігопадів. Вони поєднали кліматичні моделі з даними про умови утворення снігу в різних регіонах, геопросторові дані про гірські райони, курорти та окремі лижні траси.
Дослідження засвідчило, що без штучного снігу курорти зітнуться з дуже високим ризиком дефіциту снігу. Наприклад, для швейцарських Альп показник становить 87%, для Північних гір – 70%, а для Карпат – 91%.
Якщо утримати підвищення температури на рівні 1,5°C, то показник ризику становить лише 4%, 5% і 7% у швейцарських, французьких та австрійських Альпах відповідно. Також у німецьких Альпах він зростає до 20% і 48% в Північних горах.
“У всіх гірських регіонах Європи майбутні зміни клімату призведуть до погіршення снігових умов на гірськолижних курортах порівняно з останніми десятиліттями”, – сказав Семюель Морен, науковий співробітник Meteo-France та Національного центру наукових досліджень Франції.
Проте вчені зауважили, що штучний сніг не є виходом із ситуації. Навіть, якщо глобальне потепління утримають на рівні 1,5°C, визначеному Паризькою кліматичною угодою, третина з 2 234 курортів континенту все одно постраждає від дефіциту снігу.
“Виготовлення снігу передбачає великі інвестиції та витрати, які наражають курорти на ризик економічного краху”, – сказав автор дослідження Хьюз Франсуа, науковий співробітник Національного інституту агрономічних досліджень Франції.
Крім того, використання штучного снігу просто призведе до замкнутого кола: для його вироблення необхідна енергія, яка посилює глобальне потепління.
На сьогодні половина світових гірськолижних курортів світу, які розташовані в Європі, генерують близько 30 млрд доларів на рік і відіграють ключову роль у підтримці місцевої економіки.
- 8 серпня група вчених попередили, що “падаючі” рекорди в Антарктиді слід сприймати більш серйозно через їхній “каскадний” глобальний вплив.
- По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що несуть жахливі наслідки для здоров’я планети.
- На поверхні Середземного моря температура води підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4 градуса за Цельсієм.
Американський історик Террі Мартін очолить Український науковий інститут Гарвардського університету, замінивши Сергія Плохія.
1 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Азербайджану Ільхамом Алієвим, під час якої висловив співчуття у зв’язку з убивством громадян на території Росії. Глава держави запевнив у підтримці та наголосив на важливості встановлення всіх фактів і досягнення справедливості.
Американська акторка Шарліз Терон прокоментувала весілля засновника Amazon і Blue Origin Джеффа Безоса і журналістки Лорен Санчес вартістю 50 мільйонів доларів у Венеції.
Кореспондентка DailyMail у Білому домі Емілі Гудін повідомила, що президент США Дональд Трамп має намір розглянути питання депортації підприємця та винахідника Ілона Маска після нещодавнього конфлікту стосовно податкового законопроєкту глави Білого дому.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.