Глобальне потепління спровокує нестачу снігу на гірськолижних курортах Європи — дослідження
Джерело: журнал Nature Climate Change
Поверхня Землі може нагрітися додатково на три градуси за Цельсієм через нинішні темпи викидів парникових газів. Через підвищення температури 90% гірськолижних курортів Європи зазнають критичної нестачі природного снігу, зокрема й у Карпатах.
Вчені розглядати курорти від Британських островів до Туреччини та від Скандинавії до Середземноморського басейну. Усі вони постраждали б від різних рівнів глобального нагрівання: 1,5°C, 2°C, 3°C і 4°C.
Фахівці взяли період 1961-1990 років як еталон для порівняння середньої кількості снігопадів. Вони поєднали кліматичні моделі з даними про умови утворення снігу в різних регіонах, геопросторові дані про гірські райони, курорти та окремі лижні траси.
Дослідження засвідчило, що без штучного снігу курорти зітнуться з дуже високим ризиком дефіциту снігу. Наприклад, для швейцарських Альп показник становить 87%, для Північних гір – 70%, а для Карпат – 91%.
Якщо утримати підвищення температури на рівні 1,5°C, то показник ризику становить лише 4%, 5% і 7% у швейцарських, французьких та австрійських Альпах відповідно. Також у німецьких Альпах він зростає до 20% і 48% в Північних горах.
“У всіх гірських регіонах Європи майбутні зміни клімату призведуть до погіршення снігових умов на гірськолижних курортах порівняно з останніми десятиліттями”, – сказав Семюель Морен, науковий співробітник Meteo-France та Національного центру наукових досліджень Франції.
Проте вчені зауважили, що штучний сніг не є виходом із ситуації. Навіть, якщо глобальне потепління утримають на рівні 1,5°C, визначеному Паризькою кліматичною угодою, третина з 2 234 курортів континенту все одно постраждає від дефіциту снігу.
“Виготовлення снігу передбачає великі інвестиції та витрати, які наражають курорти на ризик економічного краху”, – сказав автор дослідження Хьюз Франсуа, науковий співробітник Національного інституту агрономічних досліджень Франції.
Крім того, використання штучного снігу просто призведе до замкнутого кола: для його вироблення необхідна енергія, яка посилює глобальне потепління.
На сьогодні половина світових гірськолижних курортів світу, які розташовані в Європі, генерують близько 30 млрд доларів на рік і відіграють ключову роль у підтримці місцевої економіки.
- 8 серпня група вчених попередили, що “падаючі” рекорди в Антарктиді слід сприймати більш серйозно через їхній “каскадний” глобальний вплив.
- По всьому світу фіксують температурні рекорди океану, що несуть жахливі наслідки для здоров’я планети.
- На поверхні Середземного моря температура води підвищилася до рекордного рівня і становить 28,4 градуса за Цельсієм.
Олексій Олійник, колишній керівник Хмельницької прокуратури, звільнився через скандал з інвалідностями, але продовжує працювати прокурором.
27 листопада прессекретарка МЗС Росії Марія Захарова повідомила, що Росія нібито готова обміняти 630 українських військовополонених і розпочати підготовку до подальших подібних заходів. У разі, якщо обмін відбудеться, він стане найбільшим за весь час війни.
Google внесе зміни у пошукові видачі у Search в Європі після скарг бізнесу на зниження відвідуваності їхніх сайтів та через загрозу штрафів від європейських регуляторів.
Папа Франциск наприкінці своєї авдієнції у середу 27 листопада 2024 року на площі Святого Петра у Ватикані наголосив на підтримці України. Папа вказав на складні умови, в яких українці готуються пережити наступну зиму.
Письменниця, перекладачка, учасниця феміністичного руху, одна з ініціаторок створення товариства Руських жінок на Буковині. Вона…