Вчені зазначають, що Антарктида може стати «радіатором» планети через «екстремальну» погоду

Джерело: Sky news

Сьогодні, 8 серпня, група вчених попередили, що “падаючі” рекорди в Антарктиді слід сприймати більш серйозно через їхній “каскадний” глобальний вплив.

Джейн Рамбл, керівник відділу полярних регіонів Управління закордонних справ, сказала: 

“Те, що відбувається в Антарктиці, не залишається в Антарктиці. Це має глобальні наслідки, тому важливо підвищити обізнаність про те, через що проходить Антарктида”.

Професор Мартін Зігерт сказав, що ми повинні бути “глибоко стурбовані навколишнім середовищем Антарктиди в роки, які наступають під час тривалого спалювання викопного палива”. Він додав:

“Я вважаю, що в найближчі роки існує реальна небезпека того, що Антарктида почне діяти так, як Арктика… що вона перестане діяти як холодоагент для планети, а почне діяти як радіатор”.

Особливо вчених хвилює “абсолютно величезна спека”. У березні 2022 року на Східну Антарктиду почалась найсильніша спека, яка коли-небудь була зареєстрована в усьому світі, піднявши температуру на поверхні на 38,5 °C вище, ніж повинно бути.

Замість очікуваних приблизно -50 градусів, вони досягли -10 градусів.

Приблизно з 2016 року “падають” рекорди щодо покриття морського льоду. У міру того як морський лід, який плаває на поверхні океану, тане, він перестає відбивати тепло та світло від сонця та відкриває більше темної морської поверхні, яка поглинає тепло.

Покриття морського льоду на початку 2023 року, в антарктичне літо, вже було “рекордно низьким, але потім воно впало дуже далеко від усього, що ми очікували раніше”.

Якщо такі темпи збережуться, очікується, що льодовикові покриви піднімуть рівень моря ще на 17 см і це призведе до того, що ще 16 мільйонів людей страждатимуть від щорічної прибережної повені до кінця століття.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Управління освіти Дніпровської районної державної адміністрації в Києві оголосило тендер на закупівлю туалетного паперу на понад 1,5 мільйона гривень.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.