Google і Meta виграли суд проти австрійського закону щодо видалення виявів ворожнечі
Джерело: Reuters
У четвер, 9 листопада, компанії Alphabet Google, Meta Platforms та TikTok отримали підтримку вищого європейського суду у своїй боротьбі проти австрійського закону, який вимагає від них видаляти вияви ворожнечі, інакше їм загрожує штраф у розмірі до 10,69 мільйона доларів.
Австрійський закон, прийнятий у 2021 році, який зобов’язує Big Tech публікувати регулярні звіти про незаконний контент, з’явився на тлі зростання занепокоєння в усьому світі щодо мови ненависті дописів.
Європейський Союз нещодавно прийняв нові правила під назвою Закон про цифрові послуги (DSA), які вимагають від великих онлайн-платформ докладати більше зусиль для боротьби з незаконним і шкідливим онлайн-контентом, інакше їм загрожує штраф у розмірі до 6% їх річного обороту.
Google, Meta та TikTok оскаржили австрійський закон в австрійському суді, заявивши, що він суперечить правилу ЄС, згідно з яким постачальники онлайн-послуг підпорядковуються лише правилам країни, де вони засновані, тоді як країни, де вони надають послуги, повинні утримуватися від застосування своїх законів.
Три компанії, європейські штаб-квартири яких розташовані в Ірландії, кажуть, що вони повинні підпорядковуватися лише правилам Ірландії.
Згодом австрійський суд звернувся за порадою до Суду Європейського Союзу (СЄС), який став на бік компаній.
“Держава-член не може накладати на постачальника комунікаційної платформи, заснованого в іншій державі-члені, загальні та абстрактні зобов’язання. Такий національний підхід суперечить законодавству ЄС, яке забезпечує вільний рух послуг інформаційного суспільства через принцип контролю в державі-члені походження відповідної послуги”, – сказали судді.
Google привітав це рішення.
“Ми задоволені сьогоднішнім рішенням, яке ще раз підтверджує важливість принципу країни походження ЄС. Ми вивчимо рішення та продовжимо інвестувати в довіру та безпеку наших користувачів на наших платформах”, – сказав представник Google.
Зазначають, що згадане рішення оскарженню не підлягає.
- Threads Software Limited із Великої Британії погрожує судовим позовом проти Meta через використання назви Threads для свого сервісу. Компанія заявила, що володіє торговою маркою “Threads” з 2012 року.
- Meta, материнську компанію Facebook і Instagram, звинувачують у введенні громадськості в оману щодо ризиків використання соціальних мереж і сприянні кризі психічного здоров’я серед молоді.
- У компанії Meta Platforms, якій належить соціальна мережа Instagram, вибачилася після того, як Instagram вставив слово “терорист” у біографії деяких палестинських користувачів.
Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.
Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.
Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.
З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.
Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.