Google і Meta виграли суд проти австрійського закону щодо видалення виявів ворожнечі

Джерело: Reuters

У четвер, 9 листопада, компанії Alphabet Google, Meta Platforms та TikTok отримали підтримку вищого європейського суду у своїй боротьбі проти австрійського закону, який вимагає від них видаляти вияви ворожнечі, інакше їм загрожує штраф у розмірі до 10,69 мільйона доларів.

Австрійський закон, прийнятий у 2021 році, який зобов’язує Big Tech публікувати регулярні звіти про незаконний контент, з’явився на тлі зростання занепокоєння в усьому світі щодо мови ненависті дописів.

Європейський Союз нещодавно прийняв нові правила під назвою Закон про цифрові послуги (DSA), які вимагають від великих онлайн-платформ докладати більше зусиль для боротьби з незаконним і шкідливим онлайн-контентом, інакше їм загрожує штраф у розмірі до 6% їх річного обороту.

Google, Meta та TikTok оскаржили австрійський закон в австрійському суді, заявивши, що він суперечить правилу ЄС, згідно з яким постачальники онлайн-послуг підпорядковуються лише правилам країни, де вони засновані, тоді як країни, де вони надають послуги, повинні утримуватися від застосування своїх законів.

Три компанії, європейські штаб-квартири яких розташовані в Ірландії, кажуть, що вони повинні підпорядковуватися лише правилам Ірландії.

Згодом австрійський суд звернувся за порадою до Суду Європейського Союзу (СЄС), який став на бік компаній.

“Держава-член не може накладати на постачальника комунікаційної платформи, заснованого в іншій державі-члені, загальні та абстрактні зобов’язання. Такий національний підхід суперечить законодавству ЄС, яке забезпечує вільний рух послуг інформаційного суспільства через принцип контролю в державі-члені походження відповідної послуги”, – сказали судді.

Google привітав це рішення.

“Ми задоволені сьогоднішнім рішенням, яке ще раз підтверджує важливість принципу країни походження ЄС. Ми вивчимо рішення та продовжимо інвестувати в довіру та безпеку наших користувачів на наших платформах”, – сказав представник Google.

Зазначають, що згадане рішення оскарженню не підлягає.

Європейський Союз планує швидко накласти на США 30% мита на товари на суму близько 100 млрд євро, якщо не вдасться укласти угоду та якщо американський президент Дональд Трамп виконає свою погрозу накласти таку ставку на більшість товарів ЄС після 1 серпня.

Зірка “Міцного горішка” та “П’ятого елемента”, голлівудський актор Брюс Вілліс, у якого діагностували деменцію, більше не може самостійно говорити, читати та ходити.

В Україні стрімко знижуються ціни на кавуни. Фермери пояснюють таку динаміку різким зростанням пропозиції баштанних культур на ринку. Через спекотну й сонячну погоду темпи дозрівання кавунів у полях значно пришвидшилися.

Після прийняття скандального законопроєкту №12414 що обмежує незалежність антикорупційних органів — НАБУ та САП — Україна опинилася на перших шпальтах світових медіа. Букви зібрали деякі з матеріалів західних ЗМІ.

Київська друкарня 24Print не видала надруковані й оплачені плакати для акції протесту проти законопроєкту №12414, що позбавляє незалежності антикорупційні органи НАБУ і САП.