Google і Meta виграли суд проти австрійського закону щодо видалення виявів ворожнечі
Джерело: Reuters
У четвер, 9 листопада, компанії Alphabet Google, Meta Platforms та TikTok отримали підтримку вищого європейського суду у своїй боротьбі проти австрійського закону, який вимагає від них видаляти вияви ворожнечі, інакше їм загрожує штраф у розмірі до 10,69 мільйона доларів.
Австрійський закон, прийнятий у 2021 році, який зобов’язує Big Tech публікувати регулярні звіти про незаконний контент, з’явився на тлі зростання занепокоєння в усьому світі щодо мови ненависті дописів.
Європейський Союз нещодавно прийняв нові правила під назвою Закон про цифрові послуги (DSA), які вимагають від великих онлайн-платформ докладати більше зусиль для боротьби з незаконним і шкідливим онлайн-контентом, інакше їм загрожує штраф у розмірі до 6% їх річного обороту.
Google, Meta та TikTok оскаржили австрійський закон в австрійському суді, заявивши, що він суперечить правилу ЄС, згідно з яким постачальники онлайн-послуг підпорядковуються лише правилам країни, де вони засновані, тоді як країни, де вони надають послуги, повинні утримуватися від застосування своїх законів.
Три компанії, європейські штаб-квартири яких розташовані в Ірландії, кажуть, що вони повинні підпорядковуватися лише правилам Ірландії.
Згодом австрійський суд звернувся за порадою до Суду Європейського Союзу (СЄС), який став на бік компаній.
“Держава-член не може накладати на постачальника комунікаційної платформи, заснованого в іншій державі-члені, загальні та абстрактні зобов’язання. Такий національний підхід суперечить законодавству ЄС, яке забезпечує вільний рух послуг інформаційного суспільства через принцип контролю в державі-члені походження відповідної послуги”, – сказали судді.
Google привітав це рішення.
“Ми задоволені сьогоднішнім рішенням, яке ще раз підтверджує важливість принципу країни походження ЄС. Ми вивчимо рішення та продовжимо інвестувати в довіру та безпеку наших користувачів на наших платформах”, – сказав представник Google.
Зазначають, що згадане рішення оскарженню не підлягає.
- Threads Software Limited із Великої Британії погрожує судовим позовом проти Meta через використання назви Threads для свого сервісу. Компанія заявила, що володіє торговою маркою “Threads” з 2012 року.
- Meta, материнську компанію Facebook і Instagram, звинувачують у введенні громадськості в оману щодо ризиків використання соціальних мереж і сприянні кризі психічного здоров’я серед молоді.
- У компанії Meta Platforms, якій належить соціальна мережа Instagram, вибачилася після того, як Instagram вставив слово “терорист” у біографії деяких палестинських користувачів.
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 22 грудня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 207 бойових зіткнень.
Українська армія, виснажена майже трьома роками повномасштабної війни, все частіше постає перед гострою нестачею особового складу. Все більше мобілізованих — старші чоловіки, а кадрова криза досягла такого рівня, що Генеральний штаб наказав переводити військовослужбовців із підрозділів протиповітряної оборони у піхоту.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп повідомив, що глава РФ Володимир Путін сказав, що хоче зустрітись з ним “якнайшвидше”.