Google і Meta виграли суд проти австрійського закону щодо видалення виявів ворожнечі
Джерело: Reuters
У четвер, 9 листопада, компанії Alphabet Google, Meta Platforms та TikTok отримали підтримку вищого європейського суду у своїй боротьбі проти австрійського закону, який вимагає від них видаляти вияви ворожнечі, інакше їм загрожує штраф у розмірі до 10,69 мільйона доларів.
Австрійський закон, прийнятий у 2021 році, який зобов’язує Big Tech публікувати регулярні звіти про незаконний контент, з’явився на тлі зростання занепокоєння в усьому світі щодо мови ненависті дописів.
Європейський Союз нещодавно прийняв нові правила під назвою Закон про цифрові послуги (DSA), які вимагають від великих онлайн-платформ докладати більше зусиль для боротьби з незаконним і шкідливим онлайн-контентом, інакше їм загрожує штраф у розмірі до 6% їх річного обороту.
Google, Meta та TikTok оскаржили австрійський закон в австрійському суді, заявивши, що він суперечить правилу ЄС, згідно з яким постачальники онлайн-послуг підпорядковуються лише правилам країни, де вони засновані, тоді як країни, де вони надають послуги, повинні утримуватися від застосування своїх законів.
Три компанії, європейські штаб-квартири яких розташовані в Ірландії, кажуть, що вони повинні підпорядковуватися лише правилам Ірландії.
Згодом австрійський суд звернувся за порадою до Суду Європейського Союзу (СЄС), який став на бік компаній.
“Держава-член не може накладати на постачальника комунікаційної платформи, заснованого в іншій державі-члені, загальні та абстрактні зобов’язання. Такий національний підхід суперечить законодавству ЄС, яке забезпечує вільний рух послуг інформаційного суспільства через принцип контролю в державі-члені походження відповідної послуги”, – сказали судді.
Google привітав це рішення.
“Ми задоволені сьогоднішнім рішенням, яке ще раз підтверджує важливість принципу країни походження ЄС. Ми вивчимо рішення та продовжимо інвестувати в довіру та безпеку наших користувачів на наших платформах”, – сказав представник Google.
Зазначають, що згадане рішення оскарженню не підлягає.
- Threads Software Limited із Великої Британії погрожує судовим позовом проти Meta через використання назви Threads для свого сервісу. Компанія заявила, що володіє торговою маркою “Threads” з 2012 року.
- Meta, материнську компанію Facebook і Instagram, звинувачують у введенні громадськості в оману щодо ризиків використання соціальних мереж і сприянні кризі психічного здоров’я серед молоді.
- У компанії Meta Platforms, якій належить соціальна мережа Instagram, вибачилася після того, як Instagram вставив слово “терорист” у біографії деяких палестинських користувачів.
Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.
11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.
Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.