Google зможе використовувати ваші дописи у соцмережах для навчання штучного інтелекту
Джерело: Gizmodo
Компанія Google черговий раз оновила політику конфіденційності своїх сервісів. Відтепер вона може застосовувати загальнодоступну інформацію з метою навчання моделей штучного інтелекту, в тому числі чат-бота Bard.
Як повідомляється, попередня редакція документа передбачала збір даних для бізнес-цілей, зокрема, для досліджень і розробки продуктів. Згідно з новою політикою, Google залишає за собою право збирати і використовувати будь-які дані, до яких зможе “добратися” – в тому числі публікації в соцмережах.
“Ми можемо збирати інформацію, що знаходиться в публічному доступі, для навчання моделей штучного інтелекту від Google і розвитку таких сервісів і функцій, як “Google Перекладач”, Bard і можливостей Google Cloud, пов’язаних з використанням ШІ”, – йдеться в документі.
У контексті “запозичення” даних користувачів, які Google може використовувати для навчання своїх алгоритмів, згадується “інформація про вашу компанію на веб-сайті”.
При цьому журналісти попередили, що це нововведення може спричинити нову хвилю скандалів, пов’язаних з порушенням авторських прав на різний контент. Наприклад, дизайнери можуть висунути претензії щодо копіювання або використання їх оригінальних робіт в генераторах зображень на основі нейронних мереж.
- Нова соцмережа Threads з 6 липня набрала вже 100 мільйонів користувачів. Застосунок обігнав популярний чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT, оскільки набрав стільки користувачів швидше.
- Заява Twitter про те, що Meta Platforms (META.O) викрала комерційні таємниці для створення свого нового сайту мікроблогів, може стати першим залпом у судовій битві між гігантами соціальних медіа.
Служба безпеки Швеції проводить попереднє розслідування для з’ясування обставин пошкодження кабелю, котрий пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі. Наразі злочин кваліфікували як диверсію.
Європейський Союз має намір незабаром припинити санкції проти Сирії, пов’язані з енергетикою і транспортом, однак, ще не домовився про те, чи послаблювати обмеження на фінансові операції.
У Центрі нацспротиву заявили, що Кремль намагається закріпити контроль над тимчасово окупованими територіями, попри спротив місцевого населення.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус застеріг від припинення військової допомоги Україні для протистояння повномасштабного російського вторгнення.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 січня. З початку доби відбулося 153 бойових зіткнення, майже половина з яких — на Покровському напрямку.