Готував ракетні удари по аеродромах Дніпропетровщини: агента РФ засудили до 15 років тюрми
Джерело: СБУ
Агента ФСБ РФ, який готував ракетні удари по аеродромах Дніпропетровщини, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Зловмисник збирав для агресора інформацію про можливу наявність бойових літаків ЗСУ на місцевих аеродромах. Також він цікавився залізничними маршрутами, якими прямують військові ешелони Сил оборони на передову.
У разі отримання агентурних відомостей, окупанти планували використати їх для підготовки серії ракетних ударів по стратегічних об’єктах регіону. Проте співробітники СБУ запобігли цьому завдяки своєчасному викриттю фігуранта та його затриманню у липні 2022 року.
Тоді російський агент виконував ще одне завдання ФСБ – фотографував місця тимчасового базування підрозділів Тероборони ЗСУ.
Як встановило розслідування, засудженим є працівник місцевої охоронної фірми. На початку повномасштабного вторгнення РФ чоловіка дистанційно завербував кадровий співробітник ФСБ.
У поле зору російської спецслужби дніпрянин потрапив як ідеологічний прихильник рашизму, який нав’язував свої прокремлівські погляди оточенню.
Після вербування агент діяв за “інструкцією” – спочатку він отримував від ФСБ координати “потрібних” об’єктів, а потім проводив дорозвідку на місцевості.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
- Російського сержанта, який бив, катував та погрожував вбивством мирним мешканцям Бучі, засудили до 10 років позбавлення волі.
- Російському військовому, який зараз перебуває в українському полоні, повідомили про підозру. За даними слідства, він розстріляв військовополоненого українського захисника.
- П’ятьох зрадників, які воювали проти Сил оборони України на Донеччині, засудили до 15 років ув’язнення.
Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.
Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.
23 лютого на форумі “Україна. Рік 2025”, відповідаючи на запитання журналістів, глава держави Володимир Зеленський заявив, що готовий залишити посаду президента, якщо це сприятиме встановленню миру або наблизить Україну до вступу в НАТО.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про ймовірний розстріл військовополонених десантників на Курському напрямку. Омбудсмен вже звернувся до ООН та Червоного Хреста.
У 2026 році Європейська комісія підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади “Права і справедливості”.