Готував ракетні удари по аеродромах Дніпропетровщини: агента РФ засудили до 15 років тюрми
Джерело: СБУ
Агента ФСБ РФ, який готував ракетні удари по аеродромах Дніпропетровщини, засудили до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Зловмисник збирав для агресора інформацію про можливу наявність бойових літаків ЗСУ на місцевих аеродромах. Також він цікавився залізничними маршрутами, якими прямують військові ешелони Сил оборони на передову.
У разі отримання агентурних відомостей, окупанти планували використати їх для підготовки серії ракетних ударів по стратегічних об’єктах регіону. Проте співробітники СБУ запобігли цьому завдяки своєчасному викриттю фігуранта та його затриманню у липні 2022 року.
Тоді російський агент виконував ще одне завдання ФСБ – фотографував місця тимчасового базування підрозділів Тероборони ЗСУ.
Як встановило розслідування, засудженим є працівник місцевої охоронної фірми. На початку повномасштабного вторгнення РФ чоловіка дистанційно завербував кадровий співробітник ФСБ.
У поле зору російської спецслужби дніпрянин потрапив як ідеологічний прихильник рашизму, який нав’язував свої прокремлівські погляди оточенню.
Після вербування агент діяв за “інструкцією” – спочатку він отримував від ФСБ координати “потрібних” об’єктів, а потім проводив дорозвідку на місцевості.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
- Російського сержанта, який бив, катував та погрожував вбивством мирним мешканцям Бучі, засудили до 10 років позбавлення волі.
- Російському військовому, який зараз перебуває в українському полоні, повідомили про підозру. За даними слідства, він розстріляв військовополоненого українського захисника.
- П’ятьох зрадників, які воювали проти Сил оборони України на Донеччині, засудили до 15 років ув’язнення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.