Греція може постачити Україні зенітно-ракетні комплекси С-300 і Тор-М1
Джерело: Army Recognition
Греція розглядає передачу Україні комплексів С-300 та Тор-М1, зокрема після ракетного удару Росії, який стався поблизу грецького прем’єр-міністра під час візиту в Одесу.
У виданні акцентували, що ця переоцінка знаменує собою поворотний момент після того, як російська ракета вибухнула лише за 500 метрів від конвою, в якому перебували прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс і президент Володимир Зеленський в Одесі 6 березня.
Спочатку країна виключила можливість надання С-300, придбаних Кіпром у 1990-х роках, та доставлених на Крит для послаблення кризи з Туреччиною. Однак важливо зазначити, що Греція вже оголосила про це таке рішення в грудні 2022 року.
Постачання систем можливе у разі отримання Грецією більш сучасної американської системи MIM-104 Patriot.
Раніше стало відомо, що Греція продовжить постачати Україні зброю і боєприпаси у 2024 році, не вичерпуючи своїх запасів. Озброєння закуповуватимуть із Чехії та передадуть напряму Силам оборони.
Також Греція приєдналася до коаліції з розмінування України на чолі з Литвою та Ісландією.
8 березня міністр оборони Рустем Умєров разом з Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели важливу телефонну розмову з міністром національної оборони Греції Нікосом Дендіасом. Умєров поінформував керівника оборонного відомства Греції про оперативну ситуацію на фронті.
Сторони обговорили нагальні потреби української армії, зокрема в артилерії та боєприпасах.
Зазначимо, що 6 березня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем’єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом заявив, що нині сторони почали підготовку до двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки.
Довідка. “Тор” — всепогодний тактичний зенітний ракетний комплекс, призначений для вирішення завдань протиповітряної і протиракетної оборони на рівні дивізійної ланки.
Система призначена для прикриття важливих адміністративних, економічних і військових об’єктів, перших ешелонів сухопутних військ від ударів протирадіолокаційних і крилатих ракет, дистанційно пілотованих літальних апаратів, авіабомб що планують (керованих авіабомб), літаків і вертольотів, в тому числі і виконаних по технології “стелс”. Може працювати як в ручному, за участю операторів, так і повністю автоматичному режимі. Водночас система “Тор” сама контролює окреслений повітряний простір і самостійно збиває всі повітряні цілі, що не упізнані системою “свій-чужий”.
С-300 — сімейство радянських зенітно-ракетних комплексів середнього радіуса дії. Серійне виробництво системи під індексом С-300ПТ розпочали в 1975 році. 1978 року були завершені випробування системи, а в 1979 році перший полк С-300 став на бойове чергування.
Залежно від конкретного типу установки і ракет-перехоплювачів, найбільша дальність може сягати 150, 200, 300 кілометрів.
Важливою якістю всіх комплексів сімейства С-300 є здатність працювати в різних поєднаннях всередині однієї модифікації в межах одного комплексу, між модифікаціями (обмежено), а також через різні мобільні вищі командні пункти вибудовувати в батареї з будь-якого складу, кількості, модифікацій, місця розташування, зокрема з впровадженням інших комплексів ППО в єдину для всіх батарею.
- Глава грецького уряду Кіріакос Міцотакіс під час конференції Європейської народної партії у Бухаресті звернувся до Кремля після того, як став свідком ракетної атаки Росії по Одесі.
- 13 березня посли ЄС “досягли принципової згоди” щодо збільшення військової допомоги Україні на 5 млрд євро у 2024 році.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон закликав законодавців США проголосувати за пакет допомоги Україні та інших союзників у розмірі 95 мільярдів доларів.
- Президент Сполучених Штатів Джо Байден закликав Конгрес підтримати двопартійний компромісний законопроєкт, який передбачає заходи безпеки на американському кордоні та надає збройову допомогу Україні.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.