Greenpeace: Розлив нафти РФ у Керченській протоці загрожує екологічною катастрофою
Джерело: Greenpeace у коментарі DW
Міжнародна екологічна організація Greenpeace попереджає про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
Як зауважили, затонулі біля берегів тимчасово окупованого Криму танкери РФ могли перевозити до 5 тисяч тонн нафтопродуктів кожен.
Якщо таку кількість нафти потрапить у море, ця аварія може стати однією з найбільших катастроф в акваторії Чорного моря, — наголосили у заяві.
Російські танкери вимкнули системи ідентифікації ще 12 днів тому. Організація закликала владу РФ вжити всіх можливих заходів для мінімізації впливу на довкілля.
У заяві також нагадали про аварію російського танкера класу “Волгонєфть” у листопаді 2007 року в цьому ж районі. Тоді судно перевозило 4800 тонн мазуту, з яких близько 1600 тонн потрапило у море, забруднивши десятки кілометрів берегової лінії з обох боків протоки.
Greenpeace наголосив, що затонулі судна побудовані у 1980-х роках як річкові танкери, але згодом їх переобладнали для виходу у море.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
На борту “Волгонефть-212” перебували 13 членів екіпажу, а судно перевозило близько 4300 тонн мазуту. Після пошкодження чотири тисячі тонн палива, вирогідно, витекло у море, утворивши чорну пляму значних розмірів. Згодом стало відомо, що “Волгонефть-239”, який також зазнав критичних пошкоджень корпусу, затонув після удару хвилі. Екіпажі обох танкерів опинилися у воді. На цьому судні перебувало 14 членів екіпажу.
- Згідно з дослідженнями, російський тіньовий флот нафтових танкерів розширюється, перевозячи до 70% морської нафти країни, попри санкції Заходу.
- У серпні російський флот проводив навчання з відпрацювання ракетних ударів по цілях у глибині Європи, використовуючи ракети, здатні нести ядерні боєголовки. Інформація стала відомою завдяки секретним документам, підготовленим ще до початку повномасштабної війни.
- Велика Британія ввела санкції проти 10 російських кораблів з так званого “тіньового флоту”.
Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) заявила, що внаслідок посилення військових операцій у секторі Гази ізраїльським силам вдалося встановити контроль над близько 65% території анклаву.
Міністерство закордонних справ Вірменії передало послу Росії у Єревані Сергію Копиркіну ноту протесту через заяви офіційних осіб та публікації у російських державних медіа на адресу влади Вірменії.
Агентство з охорони довкілля США відправило в адміністративну відпустку 139 співробітників через те, що вони підписали лист з критикою політики президента Дональда Трампа.
У Німеччині внаслідок аварії автобуса постраждали четверо українців. Одного з постраждалих із кількома забоями та гематомами госпіталізували до місцевої клініки, іншим трьом після огляду надали квитки для подальшої подорожі. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.