Ґрета Тунберг прийшла на акцію протесту біля парламенту Грузії

Джерело: Sova

Шведська екоактивістка Ґрета Тунберг прийшла на акцію протесту в Тбілісі і приєдналася до акції біля парламенту Грузії.

Екоактивістка наголосила, що висловлює підтримку учасникам акції протесту, активістам, які борються за свої права.

“Я тут, щоб висловити свою підтримку і солідарність з усіма активістами і громадянами, які відстоюють свої основні права, такі як свобода, справедливість і демократія. Це обурливий розвиток, авторитарний розвиток, який відбувається в Грузії, і я поважаю людей, які знову і знову виходять на вулиці і використовують право на демонстрації, щоб висловити своє невдоволення поточною ситуацією, незважаючи на утиски”, – заявила Тунберг.

Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, 4 листопада один із лідерів “Коаліції за зміни” Ніка Мелія на мітингу біля будівлі парламенту Грузії заявив, що від сьогодні акції грузинської опозиції будуть щоденними.

Опозиція має намір сформувати “один потужний протестний рух, який скине режим”. Зокрема 5 листопада учасники акції зберуться біля тбіліського Палацу спорту.

Зауважимо, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявляв, що результати парламентських виборів будуть затверджені попри спротив опозиції, яка відмовляється визнавати їхні результати. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі офіційно заявила, що не визнає результатів парламентських виборів у країні.

Своєю чергою, голова спостережної місії ENEMO, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами Златко Вуйвовіч заявив, що парламентські вибори 2024 року в Грузії пройшли з численними порушеннями, що вплинуло на інклюзивність і прозорість виборчого процесу.

Також Міністерство закордонних справ України зреагувало на результати виборів у Грузії, зокрема підтримавши висновки міжнародних спостерігачів, котрі раніше зафіксували порушення, відзначивши схожість зафіксованих інцидентів із методами, характерними для РФ.

  • 27 жовтня прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе повідомив, що Тбілісі не планує відновлювати дипломатичні відносини з Москвою через окупацію Абхазії та Південної Осетії.
  • Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
  • 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
  • 21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону про прозорість іноземного впливу, остаточно ухвалений парламентом Грузії у третьому читанні, закликавши грузинську владу скасувати його.
  • У зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.

У Нігерії щонайменше 67 людей, багато з яких діти, загинули на трьох різдвяних благодійних заходах протягом останніх днів.

Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.

Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.

20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.

Внаслідок сходження лавини в районі гірськолижного курорту Паландокен, що на північному сході Туреччини, загинула людина.