Грузія отримає статус кандидата на вступ до ЄС

Джерело: Рікард Йозвяк/Twitter

Грузія набуде статусу кандидата в члени Європейського союзу, одначе з низкою умов, зауважив європейський оглядач “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк.

Голови кабінетів 27 єврокомісарів зустрілися для обговорення розширення ЄС. 7 листопада переговори продовжаться, але основні передумови зрозумілі: на Україну та Молдову чекає відкриття переговорів про вступ до ЄС (швидше за все, у березні 2024 року), а Грузію — статус кандидата з умовами для переходу на наступний етап, — повідомив Йозвяк.

Офіційну рекомендацію Єврокомісії мають опублікувати 8 листопада, тоді як остаточне рішення ухвалять лідери країн ЄС на саміті, який відбудеться 14–15 грудня.

Для отримання статусу кандидата у члени ЄС Грузія мала виконати 12 рекомендацій Єврокомісії. Проте, згідно зі звітом, Тбілісі виконав лише три пункти, продемонструвавши “частковий прогрес” по семи.

Зауважимо, парламент Грузії провалив голосування за імпічмент президентки Саломе Зурабішвілі. За відповідне рішення проголосували 86 депутатів. Опозиція Грузії звинувачує владу країни у пасивності на тлі плану РФ створити бази для Чорноморського флоту в окупованій Абхазії.

В опозиції переконані, що процес імпічменту є прагненням правлячої партії з проросійським спрямуванням зірвати надання статусу кандидата Грузії на входження до ЄС наприкінці року. Крім того, опоненти влади вважають імпічмент політичною помстою Саломі Зурабішвілі за її публічну та гостру критику “Грузинської мрії” через поновлення авіасполучень з Москвою, недостатню підтримку України та “формальне виконання 12 рекомендацій Брюсселя” для отримання статусу ЕС.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.