Грузія отримає статус кандидата на вступ до ЄС
Джерело: Рікард Йозвяк/Twitter
Грузія набуде статусу кандидата в члени Європейського союзу, одначе з низкою умов, зауважив європейський оглядач “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк.
heads of cabinet of the 27 European Commissioners met today to discuss EU enlargement. talks continue tomorrow on final touches but basic premise clear:
🇺🇦&🇲🇩to open EU accession talks (likely in March ’24)
🇬🇪 getting candidate status with conditions to move to next step.— Rikard Jozwiak (@RikardJozwiak) November 6, 2023
Голови кабінетів 27 єврокомісарів зустрілися для обговорення розширення ЄС. 7 листопада переговори продовжаться, але основні передумови зрозумілі: на Україну та Молдову чекає відкриття переговорів про вступ до ЄС (швидше за все, у березні 2024 року), а Грузію — статус кандидата з умовами для переходу на наступний етап, — повідомив Йозвяк.
Офіційну рекомендацію Єврокомісії мають опублікувати 8 листопада, тоді як остаточне рішення ухвалять лідери країн ЄС на саміті, який відбудеться 14–15 грудня.
Для отримання статусу кандидата у члени ЄС Грузія мала виконати 12 рекомендацій Єврокомісії. Проте, згідно зі звітом, Тбілісі виконав лише три пункти, продемонструвавши “частковий прогрес” по семи.
Зауважимо, парламент Грузії провалив голосування за імпічмент президентки Саломе Зурабішвілі. За відповідне рішення проголосували 86 депутатів. Опозиція Грузії звинувачує владу країни у пасивності на тлі плану РФ створити бази для Чорноморського флоту в окупованій Абхазії.
В опозиції переконані, що процес імпічменту є прагненням правлячої партії з проросійським спрямуванням зірвати надання статусу кандидата Грузії на входження до ЄС наприкінці року. Крім того, опоненти влади вважають імпічмент політичною помстою Саломі Зурабішвілі за її публічну та гостру критику “Грузинської мрії” через поновлення авіасполучень з Москвою, недостатню підтримку України та “формальне виконання 12 рекомендацій Брюсселя” для отримання статусу ЕС.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
- Ввечері 27 липня, круїзний лайнер Astoria Grande, на борту якого перебувалося понад 800 туристів, більшість із яких – громадяни РФ, покинув Батумі.
В підземному переході метро на станції “Rathaus Steglitz” у Берліні до середини січня проходить художня виставка “Підземний сад”, яку створили українські діти, що малювали в укритті під землею в Харкові.
Уряд Греції погодився передати Україні 24 ракети Sea Sparrow.
Режисер і сценарист серіалу “Гра в кальмара” Хван Дон Хьок повідомив, що третій сезон проєкту стане фінальним.
У Закарпатській області поліція затримала групу осіб, які переправляли чоловіків через кордон.
У Європі почали блокувати Telegram-канал пропагандистського ресурсу “РИА Новости” через порушення місцевих законів.