«Грузинська мрія» втратила стратегічне партнерство зі Штатами – посольство США у Грузії
Джерело: посольство США у Тбілісі
Посольство Сполучених штатів у Тбілісі прокоментувало рішення уряду Грузії тимчасово відмовитись від процесу вступу до Європейського союзу.
На сторінці у соцмережі “Фейсбук” посольство залишило короткий коментар.
“”Грузинська мрія” зупинила процес вступу до Євросоюзу. “Грузинська мрія” втратила стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки. Все зрозуміло”, – мовиться у повідомленні.
ДОВІДКА: наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Незгодна з позицією уряду і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Рішення Кобахідзе вона порівняла з “конституційним переворотом” та підтримала протести громадян.
Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.
Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
- Депутат держдуми РФ, голова Комітету у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков прокоментував події в Грузії, повідомивши, що Росія готова силою “допомогти” грузинському уряду.
- Біля будівлі парламенту спалили опудала засновника правлячої партії і організатора всього, що відбувається в сьогоднішній Грузії, Бідзіни Іванішвілі, який обіцяв народу мир напередодні виборів.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Прем’єр-міністр Франції Франсуа Байру заявив, що не підтримує заяви президента США Дональда Трампа, котрий висловив підтримку засудженій ультраправій політикині Марін Ле Пен.