Хакерська атака коштувала «Київстару» майже $100 млн
Джерело: Veon
Мобільний оператор “Київстар” та його материнська компанія Veon у четвер, 18 січня, оприлюднили попередню фінансову оцінку наслідків грудневої хакерської атаки. Вартість наслідків зазначених подій сягнула практично $100 млн, повідомлено на офіційному вебсайті Veon.
Витрати, пов’язані з усуненням наслідків аварії, заміною пошкодженого обладнання та оплатою послуг зовнішніх консультантів і партнерів, не матимуть значущого впливу на консолідовані фінансові результати групи. Однак програма компенсацій для клієнтів призведе до зниження доходів компанії на кілька мільярдів гривень.
“Компанія очікує, що втрата доходу від заходів щодо підвищення лояльності клієнтів, яких вжив “Київстар” для компенсації незручностей, спричинених збоями, [становитиме] близько 3,6 млрд грн (або $95 млн)”, – йдеться в повідомленні.
- 20 грудня мобільний оператор “Київстар” усунув проблеми, які виникли напередодні вранці у користувачів на заході і півдні України. У “Київстарі” також додали, що завершують стабілізацію після масштабної хакерської атаки 12 грудня та найближчим часом повідомлять про нарахування бонусів та компенсацій.
- 13 грудня, російська хакерська група “Солнцепек” взяла на себе відповідальність за кібератаку на “Київстар”.
- 15 грудня фахівці “Київстару” відновили доступ до мобільного інтернету на всій підконтрольній Україні території.
- Мобільний оператор Kyivstar оголосив про повне відновлення сервісів, які були уражені хакерською атакою, та вирішив не стягувати наступну плату за тарифи від своїх користувачів. Компанія оголосила про виділення 100 мільйонів гривень на потреби Збройних Сил України.
Російська влада готується змінити систему виплат військовим за поранення та поставити розмір компенсації у залежність від тяжкості травми.
5 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що власники сонячних панелей, вітрових установок або акумуляторів, зможуть і надалі отримувати житлові субсидії, якщо вартість обладнання не перевищить 150 тисяч гривень.
До кінця 2024 року у Польщі запрацює Український легіон. Перші добровольці підпишуть контракти зі ЗСУ і почнуть навчання на полігонах Польщі під керівництвом інструкторів НАТО.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 листопада. Загалом, від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення.
Британський журналіст Financial Times Гідеон Рахман, посилаючись на власне надійне джерело, повідомив, що військовослужбовці з Північної Кореї, котрі прибули в РФ на війну проти України, вперше отримали необмежений доступ до інтернету та “підсіли” на порнографію.