ХАМАС випустив ракети по Тель-Авіву вперше за чотири місяці

Джерело: DW

26 травня терористичне угруповання ХАМАС випустило ракети по Тель-Авіву та його околицях вперше за минулі чотири місяці. У центрі міста прогриміло кілька вибухів.

Медики повідомили, що легкі поранення отримали дві жінки, котрі під час повітряної тривоги прямували до укриття. Армія оборони Ізраїлю поінформувала, що вісім ракет у бік Тель-Авіва випустили з півдня сектора Гази з міста Рафах. Кілька снарядів перехопила протиракетна оборона.

Відповідальність за напад взяло угруповання ХАМАС. Терористи заявили, що випустили по ізраїльському мегаполісу “великий залп ракет” як відповідь на дії Ізраїлю проти палестинського населення. Востаннє Тель-Авів зазнавав ракетного обстрілу із сектора Газа 29 січня.

Тим часом 24 травня судді Міжнародного суду Організації Об’єднаних Націй наказали Ізраїлю негайно припинити військовий напад на місто Рафах на півдні Гази, винісши рішення у справі Південної Африки, яка звинувачує Ізраїль у геноциді.

Зачитуючи рішення, голова Міжнародного суду Наваф Салам сказав, що ситуація в палестинському анклаві погіршилася з того часу, як суд востаннє наказав Ізраїлю вжити заходів для її покращення.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

3 червня у своєму будинку в центрі Лос-Анджелеса помер найстарший чоловік у США Моррі Маркофф. Йому було 110 років. 

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.