Харківський виробник отримав сертифікацію за машину для розмінування

Джерело: Мінекономіки.

Виробник з Харкова отримав сертифікацію за першу машину для розмінування. Це дозволить налагодити її виробництво та використовувати для відповідних цілей.

У міністерстві заявили, що розробка з розмінування має просту конструкцію та порівняно невисоку вартість виробництва, обслуговування і ремонту. Водночас вона може ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни.

Виробник зможе випускати щомісяця дві такі машини.

“Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників”, — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Розробка буде корисної для Державної служби з надзвичайних ситуацій й Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів.

На сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині. До справи залучені три тисячі фахівців з розмінування.

Утім потужностей для очищення території країни від мін та вибухівки недостатньо. Питання порушується на кожній зустрічі з закордонними партнерами.

Уряд займається налагодженням виробництва необхідної закордонної техніки на території нашої держави. Зокрема локалізуватимуть виробництва хорватської корпорації “DOK-ING d.o.o.” та данської HYDREMA. Сторони вже підписали відповідні Меморандуми.

Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.

На Херсонщині окупанти тричі атакували будинок у селі Саблуківка за допомогою безпілотників. Місцеві жителі не постраждали.

На війні, яку розв’язала Росія, загинув журналіст і військовослужбовець Андрій Андросович.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 27 грудня. Загалом, від початку доби відбулося 100 бойових зіткнень, 34 з них — на Покровському напрямку.

У січні-листопаді 2024 року видатки загального фонду державного бюджету на сектор безпеки і оборони України склали 1,8 трильйона гривень, що становить 58,6% від усіх видатків бюджету.