Харківський виробник отримав сертифікацію за машину для розмінування
Джерело: Мінекономіки.
Виробник з Харкова отримав сертифікацію за першу машину для розмінування. Це дозволить налагодити її виробництво та використовувати для відповідних цілей.
У міністерстві заявили, що розробка з розмінування має просту конструкцію та порівняно невисоку вартість виробництва, обслуговування і ремонту. Водночас вона може ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни.
Виробник зможе випускати щомісяця дві такі машини.
“Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників”, — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Розробка буде корисної для Державної служби з надзвичайних ситуацій й Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів.
На сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині. До справи залучені три тисячі фахівців з розмінування.
Утім потужностей для очищення території країни від мін та вибухівки недостатньо. Питання порушується на кожній зустрічі з закордонними партнерами.
Уряд займається налагодженням виробництва необхідної закордонної техніки на території нашої держави. Зокрема локалізуватимуть виробництва хорватської корпорації “DOK-ING d.o.o.” та данської HYDREMA. Сторони вже підписали відповідні Меморандуми.
- Завдяки підтримці уряду Республіки Корея до кінця року Україна отримає щонайменше 10 машин для гуманітарного розмінування.
- Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
У Конгресі США вимагають оголосити Байдену імпічмент за дозвіл завдавати ударів по території Росії далекобійними ракетами.
В Польщі офіційно працює 780 тисяч українців. З них понад 400 тисяч — чоловіки.
Президент Володимир Зеленський 19 листопада підписав законопроєкт №11407, який дозволяє військовим самостійно вирішити, хто отримає виплати, якщо вони зникнуть безвісти чи потраплять у полон.
Велика Британія у межах навчальної місії Interflex вже підготувала 50 тисяч українських військових.
У Франції заявили, що надання Україні дозволу уражати військові об’єкти на території Росії ракетами дальнього радіуса дії “залишається варіантом на столі переговорів”.