Харківський виробник отримав сертифікацію за машину для розмінування

Джерело: Мінекономіки.

Виробник з Харкова отримав сертифікацію за першу машину для розмінування. Це дозволить налагодити її виробництво та використовувати для відповідних цілей.

У міністерстві заявили, що розробка з розмінування має просту конструкцію та порівняно невисоку вартість виробництва, обслуговування і ремонту. Водночас вона може ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни.

Виробник зможе випускати щомісяця дві такі машини.

“Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників”, — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Розробка буде корисної для Державної служби з надзвичайних ситуацій й Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів.

На сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині. До справи залучені три тисячі фахівців з розмінування.

Утім потужностей для очищення території країни від мін та вибухівки недостатньо. Питання порушується на кожній зустрічі з закордонними партнерами.

Уряд займається налагодженням виробництва необхідної закордонної техніки на території нашої держави. Зокрема локалізуватимуть виробництва хорватської корпорації “DOK-ING d.o.o.” та данської HYDREMA. Сторони вже підписали відповідні Меморандуми.

Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.

Російська делегація на чолі з головою Ради Федерації РФ Валентиною Матвієнко напередодні прибула до Швейцарії для участі у Шостій Всесвітній конференції спікерів парламентів та інших заходах Міжпарламентського союзу.

28 липня слідчий суддя ВАКС обрав власниці двох компаній – постачальниць продуктів харчування для Збройних Сил України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.