Харківський виробник отримав сертифікацію за машину для розмінування
Джерело: Мінекономіки.
Виробник з Харкова отримав сертифікацію за першу машину для розмінування. Це дозволить налагодити її виробництво та використовувати для відповідних цілей.
У міністерстві заявили, що розробка з розмінування має просту конструкцію та порівняно невисоку вартість виробництва, обслуговування і ремонту. Водночас вона може ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни.
Виробник зможе випускати щомісяця дві такі машини.
“Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників”, — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Розробка буде корисної для Державної служби з надзвичайних ситуацій й Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів.
На сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині. До справи залучені три тисячі фахівців з розмінування.
Утім потужностей для очищення території країни від мін та вибухівки недостатньо. Питання порушується на кожній зустрічі з закордонними партнерами.
Уряд займається налагодженням виробництва необхідної закордонної техніки на території нашої держави. Зокрема локалізуватимуть виробництва хорватської корпорації “DOK-ING d.o.o.” та данської HYDREMA. Сторони вже підписали відповідні Меморандуми.
- Завдяки підтримці уряду Республіки Корея до кінця року Україна отримає щонайменше 10 машин для гуманітарного розмінування.
- Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
До Києва у третю річницю повномасштабного вторгнення РФ прибули низка лідерів країн Балтії, Європи та Канади.
У третю річницю повномасштабного вторгнення РФ Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Сили оборони України повернули понад 50% території, окупованої росіянами після 24 лютого 2022 року, провели низку ефективних оборонних, а також наступальних операцій.
Уряд Австралії запровадив цільові фінансові санкції та заборону на поїздки щодо 70 осіб, а також цільові фінансові санкції щодо 79 організацій. Це найбільший пакет санкцій проти Росії з боку Австралії з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.
Президент Володимир Зеленський оприлюднив відео з нагоди третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
За даними аналітиків, Сили оборони України просунулися на Торецькому напрямку, тоді як російські загарбники – на Покровському та Сіверському.