HIMARS, Javelin та боєприпаси: Пентагон оголосив про нову військову допомогу Україні

Джерело: пресслужба Пентагону
20 листопада Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони на 100 млн доларів.
Пакет містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкове озброєння та інше обладнання, щоб допомогти Україні захистити свою суверенну територію та свободу від Росії.
Можливості допомоги на 100 мільйонів доларів містять:
- Зенітні ракети Stinger;
- Високомобільна артилерійська ракетна система (HIMARS) і додаткові боєприпаси;
- Артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
- Ракети TOW;
- Протитанкові системи Javelin і AT-4;
- Понад 3 мільйонів патронів;
- Боєприпаси для перешкод;
- Спорядження для холодної погоди;
- Запчастини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.
У повідомленні наголосили, що Сполучені Штати залишаються відданими співпраці з коаліцією, яку США створили з близько 50 членів Альянсу та партнерів, котрі забезпечують Україну можливостями, необхідними для захисту і стримування російської агресії сьогодні та у майбутньому.
Наші союзники та партнери активізувалися, щоб надати Україні близько 36 мільярдів доларів допомоги у сфері безпеки. Під керівництвом Сполучених Штатів ця глобальна коаліція дала змогу мужнім силам України успішно захистити суверенітет і незалежність, виграти критичні битви проти росіян, і повернути більш ніж половину території, захопленої російськими загарбниками, — зазначили у пресслужбі.
Також у Пентагоні наголосили, що безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція в нашу національну безпеку. Оскільки це допомагає запобігти більшому конфлікту в регіоні та стримати потенційну агресію деінде, зміцнюючи базу оборонної промисловості та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу в десятках штатів по всій країні.
Та зауважили, що надзвичайно важливо, аби Конгрес вжив заходів для підтримки України, схваливши запит президента Байдена на додаткове фінансування.
- 31 жовтня, під час слухань у Конгресі стосовно виділення об’єднуючого пакету допомоги Ізраїлю та Україні, міністр оборони Ллойд Остін заявив, що “Росія досягне успіху” в Україні, якщо США не продовжуватимуть підтримувати Київ.
- Білий дім 20 жовтня попросив у Конгресу майже 106 мільярдів доларів для фінансування безпеки України, Ізраїлю та США, але не запропонував жодної стратегії, як отримати кошти від Конгресу.
- Україна та Сполучені Штати проведуть конференцію військової промисловості у Вашингтоні 6 та 7 грудня, повідомили українські та американські офіційні особи.
- Наступна зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” має відбутися вже 22 листопада.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.