HIMARS, Javelin та боєприпаси: Пентагон оголосив про нову військову допомогу Україні

Джерело: пресслужба Пентагону

20 листопада Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони на 100 млн доларів.

Пакет містить додаткові засоби протиповітряної оборони, артилерійські боєприпаси, протитанкове озброєння та інше обладнання, щоб допомогти Україні захистити свою суверенну територію та свободу від Росії.

Можливості допомоги на 100 мільйонів доларів містять:

  • Зенітні ракети Stinger;
  • Високомобільна артилерійська ракетна система (HIMARS) і додаткові боєприпаси;
  • Артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • Ракети TOW;
  • Протитанкові системи Javelin і AT-4;
  • Понад 3 мільйонів патронів;
  • Боєприпаси для перешкод;
  • Спорядження для холодної погоди;
  • Запчастини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.

У повідомленні наголосили, що Сполучені Штати залишаються відданими співпраці з коаліцією, яку США створили з близько 50 членів Альянсу та партнерів, котрі забезпечують Україну можливостями, необхідними для захисту і стримування російської агресії сьогодні та у майбутньому.

Наші союзники та партнери активізувалися, щоб надати Україні близько 36 мільярдів доларів допомоги у сфері безпеки. Під керівництвом Сполучених Штатів ця глобальна коаліція дала змогу мужнім силам України успішно захистити суверенітет і незалежність, виграти критичні битви проти росіян, і повернути більш ніж половину території, захопленої російськими загарбниками, — зазначили у пресслужбі.

Також у Пентагоні наголосили, що безпекова допомога Україні – це розумна інвестиція в нашу національну безпеку. Оскільки це допомагає запобігти більшому конфлікту в регіоні та стримати потенційну агресію деінде, зміцнюючи базу оборонної промисловості та створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу в десятках штатів по всій країні.

Та зауважили, що надзвичайно важливо, аби Конгрес вжив заходів для підтримки України, схваливши запит президента Байдена на додаткове фінансування.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.

29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період.