Наступна зустріч у форматі «Рамштайн» запланована на 22 листопада

Джерело: пресслужба Міноборони Норвегії

Наступна зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” має відбутися вже 22 листопада.

Зауважується, що 22 листопада міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам візьме участь у цифровому засіданні Контактної групи з питань оборони України.

Це буде вже 17-та зустріч-засідання у форматі “Рамштайн”.

Міністр оборони США Ллойд Остін запросив на зустріч міністрів оборони та начальників оборонних відомств із близько 50 країн, щоб обговорити подальшу військову підтримку України в короткостроковій та довгостроковій перспективі.

Зазначимо, 19 вересня відбулося п’ятнадцяте засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, на котрому погодили започаткувати ініціативу створення Capabilities Coalition (Коаліція спроможностей).

11 жовтня міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін повідомив про результати шістнадцятого засідання Контактної групи з питань оборони України у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Під час зустрічі у форматі “Рамштайн” близько 50 країн-союзниць погодили надати понад 33 млрд доларів на безпекову допомогу Україні.

Довідка. Зустрічі у форматі “Рамштайн” (Ukraine Defense Contact Group) — дипломатичні зустрічі міністрів оборони кількох десятків країн світу, що відбуваються з метою синхронізації та прискорення надання зброї Україні для протистояння російському повномасштабному вторгненню та обговорення питань підтримки України після закінчення війни.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.