Хотів оздоровитися: африканець намагався незаконно потрапити в Україну

Фото: ДПСУ
Джерело: ДПСУ
Військовослужбовці Чопського загону затримали громадянина Гвінеї, який незаконно перетнув українсько-словацький кордон.
Учора ввечері, 3 червня, прикордонники відділу “Ужгород” отримали інформацію від словацьких колег про фіксацію за допомогою камер відеоспостереження руху особи зі Словаччини в Україну.
У зазначений район одразу вислали додаткові наряди та розпочали спеціальні дії з пошуку ймовірного правопорушника.
Прикордонники зупинили невідомого одразу після перетину ним держрубежу. Чоловік не мав з собою документів і назвався громадянином Гвінеї.
Під час опитування віз сказав, що тривалий час проживав у країнах ЄС. Та, оскільки мав проблеми зі здоров’ям, вирішив, що в Україні зможе отримати краще медичне обслуговування, тому й намагався незаконно перетнути кордон.
Порушника притягнули до адміністративної відповідальності за незаконне перетинання державного кордону України. Після проведення необхідних процесуальних заходів іноземця повернуть словацькій стороні в порядку реадмісії.
- На Закарпатті у горах прикордонники Мукачівського загону затримали двох мотоциклістів, які незаконно потрапили в Україну.
- На Дністрі прикордонники затримали громадян Молдови з електровудкою, які незаконно перетнули кордон, аби порибалити.
- На Одещині українські прикордонники у водах річки Дунай виявили 7 громадян Румунії, які незаконно перетнули державний кордон України на катері, втративши орієнтир.
- Громадянин США під час подорожі на каяку випадково незаконно перетнув український кордон.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.